Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stopa bezrobocia w USA w lutym 6,7 proc.

0
Podziel się

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w
lutym wzrosła o175 tys., podczas gdy w styczniu wzrosła o 129 tys., po korekcie - podał amerykański
Departament Pracy. Stopa bezrobocia w USA w lutym wyniosła 6,7 proc.

bEgnFqRh

*Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w lutym wzrosła o175 tys., podczas gdy w styczniu wzrosła o 129 tys., po korekcie - podał amerykański Departament Pracy. Stopa bezrobocia w USA w lutym wyniosła 6,7 proc. *

Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła o 162 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 145 tys., po korekcie.

Stopa bezrobocia w USA w lutym wyniosła 6,7 proc. wobec 6,6 proc. w styczniu 2014 r. - podał amerykański Departament Pracy.

bEgnFqRj

Jednocześnie wskaźnik zatrudnienia, określający, jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w lutym 63,0 proc. wobec takiego samego wyniku miesiąc wcześniej.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 6,6 proc. oraz tego, że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 149 tys. wobec 113 tys. w styczniu przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 145 tys. wobec 142 tys. miesiąc wcześniej, również przed korektą. (PAP)

wst/ ana/ pad/

bEgnFqRK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)