Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stopy procentowe na Wyspach wciąż rekordowo nisko

0
Podziel się

Bank Anglii pozostawił je na poziomie 0,5 punktu. Dodrukuje więcej funtów?

Stopy procentowe na Wyspach wciąż rekordowo nisko
(skywaytoheaven/iStockphoto)
bEhAwPfp

Bank Anglii pozostawił stopy procentowe na poziomie 0,5 punktu - poinformował bank po zakończeniu posiedzenia.

Decyzja banku nie była dla analityków zaskoczeniem. Tym samym stopy zostały utrzymane na rekordowo niskim poziomie z marca 2009 roku. Wówczas Bank of England obniżył je o 50 punktów bazowych, kończąc tym samym cykl łagodzenia polityki pieniężnej. Obecnie główna stopa ma Wyspach wynosi 0,5 proc. i jest na najniższym poziomie w historii.

Od października 2008 roku stopy w Wielkiej Brytanii spadły o 450 punktów, a od początku 2008 roku o 500 punktów bazowych. Na kolejnych posiedzeniach BoE pomagał gospodarce wdrażając politykę ilościowego luzowania polityki monetarnej.

bEhAwPfr

Bank, zgodnie z przewidywaniami, zapowiedział możliwość kontynuowania programu _ quantitative easing _, czyli pompowania do gospodarki dodatkowych, dodrukowywanych pieniędzy. W ramach kończącego się, dotychczasowego planu Bank of England dodrukował już 200 miliardów funtów funtów.

Ekonomiczny optymizm w Wielkiej Brytanii. Zobacz materiał ITN:

Bank Anglii oświadczył również, że Wielka Brytania wychodzi z recesji, największej od lat 30. ubiegłego wieku. Potwierdzić to mają - jak pisze _ Financial Times _ - już dane za ostatni kwartał ubiegłego roku. Stąd przypuszczenia analityków, że już w lutym, po publikacji raportu na temat inflacji, stopy procentowe w Wielkiej Brytanii pójdą w górę.

bEhAwPfS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)