Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stowarzyszenie Kongres Kobiet poparło Komorowskiego

0
Podziel się

Stowarzyszenie Kongres Kobiet zaapelowało do uczestniczek i uczestników II
Kongresu Kobiet oraz do wszystkich swoich sympatyków o poparcie w II turze wyborów prezydenckich
marszałka Bronisława Komorowskiego.

bEhZdYuZ

Stowarzyszenie Kongres Kobiet zaapelowało do uczestniczek i uczestników II Kongresu Kobiet oraz do wszystkich swoich sympatyków o poparcie w II turze wyborów prezydenckich marszałka Bronisława Komorowskiego.

"Bronisław Komorowski poparł w trakcie kampanii nasze fundamentalne postulaty: udział kobiet na listach wyborczych i refundację in vitro z budżetu państwa. Zapowiedział nam to na II Kongresie Kobiet, potwierdził w późniejszych wystąpieniach" - napisano w apelu, którego kopię PAP otrzymała w czwartek.

"Działaczki Kongresu zwracają w apelu uwagę, że podobnych deklaracji nie złożył Jarosław Kaczyński" - podkreślono w apelu, pod którym podpisał się zarząd i rada programowa Stowarzyszenia Kongres Kobiet.

bEhZdYvb

W połowie czerwca w prawyborach na II Kongresie Kobiet, który odbył się w Warszawie, najwięcej głosów zdobył Bronisław Komorowski (49,9 proc.). Na drugim miejscu był Grzegorz Napieralski (17,5 proc.), następnie: Andrzej Olechowski (10,8 proc.), Waldemar Pawlak (8,3 proc.) i Jarosław Kaczyński (7,8 proc.).

Kongres Kobiet Polskich jest społeczną inicjatywą zrzeszającą osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, samorządów, związków zawodowych, związków pracodawców oraz wiele innych. Pierwszy Kongres odbył się w czerwcu zeszłego roku. W marcu zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Kongres Kobiet.(PAP)

gdyj/ wkr/ jbr/

bEhZdYvC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)