Notowania

katastrofa
04.08.2011 09:09

Stracili kontakt tuż po starcie. Nikt nie przeżył katastrofy śmigłowca w Indonezji

Na wschodzie Indonezji rozbił się wynajęty przez australijską firmę śmigłowiec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dziesięć osób zginęło w katastrofie wynajętego przez australijska firmę wydobywczą śmigłowca, który rozbił się w górzystym regionie na wschodzie Indonezji - poinformowały miejscowe służby ratownicze.

Kontakt z załogą helikoptera typu Bell 412, którym podróżowało dwóch Australijczyków, dwóch obywateli RPA i sześciu Indonezyjczyków, utracono w środę po południu kilka minut po starcie z Manado na wyspie Celebes.

Maszyna leciała do należącej do firmy Newcrest kopalni Gosowong na wyspie Halmahera. Ekipy poszukiwawcze odnalazły wrak śmigłowca około godz. 2 w nocy czasu miejscowego.

Na miejscu znaleziono żywą tylko jedną osobę - Indonezyjczyka, który jednak po przewiezieniu do szpitala zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Ciała pozostałych dziewięciu ofiar przewieziono do Manado. Na razie nie wiadomo co było przyczyną wypadku śmigłowca.

Tragiczne katastrofy. Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t149050.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;na;syberii;ucierpieli;robotnicy,0,0,866048.html) Katastrofa na Syberii. Ucierpieli robotnicy Dwie osoby zginęły, a 14 zostało rannych w katastrofie śmigłowca pasażerskiego Mi-8 w obwodzie irkuckim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t138972.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/indonezja;nikt;nie;przezyl;katastrofy;samolotu,181,0,825013.html) Indonezja: Nikt nie przeżył katastrofy samolotu 25 osób zginęło w katastrofie samolotu, który rozbił się przy lądowaniu u wybrzeży prowincji Papua Zachodnia w Indonezji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t74252.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/20;ofiar;smiertelnych;katastrofy;smiglowca,142,0,814990.html) 20 ofiar śmiertelnych katastrofy śmigłowca Helikopter Mi-17 próbował lądować w buddyjskiej miejscowości pielgrzymkowej Tawang w pobliżu granicy z Chinami.
Tagi: katastrofa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz