Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strajk transportowców paraliżuje Ateny

0
Podziel się:

Nie kursują autobusy, metro, tramwaje i trolejbusy. W strajku uczestniczą też kolejarze.

Strajk transportowców paraliżuje Ateny
(solidnet_photos/CC/Flickr)

Strajki w proteście przeciwko oszczędnościowemu programowi rządu unieruchomiły w środę transport publiczny w Atenach. Nie kursują autobusy, metro, tramwaje i trolejbusy. W 24-godzinnym strajku uczestniczą też kolejarze.* *Funkcjonuje natomiast żegluga promowa i komunikacja lotnicza.

Ponad 2 tys. strajkujących pracowników transportu przemaszerowało do gmachu parlamentu w Atenach, domagając się od rządu odstąpienia od planów restrukturyzacji państwowych przedsiębiorstw transportowych i redukcji dotacji dla tego sektora.

Na 15 grudnia greckie centrale związkowe wezwały do strajku generalnego, domagając się od rządu złagodzenia rygorystycznego programu oszczędnościowego, którego przyjęcie było warunkiem otrzymania od MFW i UE pakietu ratunkowego wysokości 110 miliardów euro, rozłożonego na trzy lata. Bez tej pomocy Grecji groziłaby niewypłacalność.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t124420.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamieszki;w;atenach;gazem;lzawiacym;w;demonstrantow,100,0,729956.html) Zamieszki w Atenach. Gazem łzawiącym w demonstrantów W rocznicę zabicia przez policję 15-latka, w Atenach doszło do protestów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t96988.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grecy;demonstruja;przeciwko;oszczednosciom,109,0,622701.html) Grecy demonstrują przeciwko oszczędnościom Protestują przeciwko cięciom płac i podwyżkom podatków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t113384.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grecka;policja;rozpedzila;protestujacych;na;akropolu,99,0,692579.html) Grecka policja rozpędziła protestujących na Akropolu Manifestanci nie wpuszczali turystów, którzy przyszli zwiedzać.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)