Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strajk
26.06.2006 16:04

Strajk w Górnośląskim CZDiM w Katowicach zawieszony

Trwający od ponad miesiąca protest lekarzy i innych pracowników Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki (GCZDiM) w Katowicach został zawieszony. Protestujący podpisali w poniedziałek porozumienie z dyrekcją szpitala uwzględniające większość ich postulatów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Trwający od ponad miesiąca protest lekarzy i innych pracowników Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki (GCZDiM) w Katowicach został zawieszony. Protestujący podpisali w poniedziałek porozumienie z dyrekcją szpitala uwzględniające większość ich postulatów. *

Zasadnicze warunki porozumienia uzgodniono już w końcu ubiegłego tygodnia. Najważniejszy jego punkt przewiduje podwyższenie płac lekarzy o 730 zł brutto. Choć podwyżki zostały przyznane od lipca, ze względu na trudną sytuację szpitala będą wypłacane w ratach - do końca roku.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka i Matki to jeden z najważniejszych, a zarazem najbardziej zadłużonych szpitali pediatrycznych w Polsce; swoim wierzycielom jest winien ponad 40 mln zł. Protest absencyjny pracowników Centrum trwał od 22 maja; według szacunków jego dyrekcji mógł spowodować straty w wysokości nawet 2 mln zł. (PAP)

mtb/ itm/

Tagi: strajk, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz