Notowania

strajk
24.01.2008 09:36

Strajki ostrzegawcze w łódzkich szpitalach

Pielęgniarki z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi rozpoczęły strajk ostrzegawczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

*Pielęgniarki z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi rozpoczęły strajk ostrzegawczy. Między godziną 9.00 a 11.00 odeszły od łóżek pacjentów. *

Siostry domagają się podwyżki płac, nie godzą się na zaproponowane przez dyrekcję dodatkowe 200 zł. "Jesteśmy zdeterminowane, bo nasze płace są bardzo niskie, maksymalnie do 2020 zł brutto" - powiedziała szefowa protestujących pielęgniarek, Alicja Miszkiewicz.

Kolejny protest zaplanowany jest na piątek. W ten sam dzień ma dojść do kolejnych rozmów z dyrekcją. Jeśli i on nie przyniesie rezultatu, to w poniedziałek pielęgniarki odejdą od łóżek pacjentów na cały dzień. W czasie, kiedy siostry strajkują, chorymi opiekują się pielęgniarki oddziałowe, lekarze i ordynatorzy.

Również w czwartek dwugodzinny protest przeprowadzą psycholodzy i psychoterapeuci z psychiatrycznego szpitala im. Babińskiego w Łodzi. Podobnie jak pielęgniarki w ICZMP domagają się oni podwyżek płac. W czasie protestu nie będą prowadzone zajęcia terapeutyczne.

Protestujący ostrzegają, że jeśli rozmowy z dyrekcja placówki nie przyniosą rezultatu, to od poniedziałku w szpitalu rozpocznie bezterminowy protest.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: strajk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz