Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajkujący zablokowali francuskie porty

0
Podziel się

To efekt protestu przeciwko reformie emerytalnej i nowej umowie zbiorowej.

Strajkujący zablokowali francuskie porty
(Jim Bahn/CC/Flickr)
bEhRXwXp

Wszystkie wejścia do portu w Marsylii, na południu Francji, były w piątek zablokowane, a praca portu w Hawrze, na północy kraju, była poważnie zakłócona z powodu strajku pracowników obu portów przeciwko reformie emerytalnej i nowej umowie zbiorowej.

Protest odbywa się na apel związku zawodowego pracowników portów, który wezwał do 72-godzinnego strajku, począwszy od czwartku.

W Marsylii, gdzie rano zablokowano wszystkie wejścia, akcja protestacyjna potrwa cały dzień i być może w kolejnych dniach._ - Zablokowaliśmy wszystkie wejścia, to protest przeciwko reformie warunków pracy i projektowi reformy emerytalnej. (...) Bez wątpienia w najbliższych dniach będą inne akcje _ - zapowiedział przedstawiciel związkowców.

bEhRXwXr

_ - Cała działalność została wstrzymana _ - potwierdził rzecznik portu. Zablokowane są również terminale paliwowe Lavera i Fos-sur-Mer, gdzie na redzie stoi w sumie 37 statków.

W Hawrze została poważnie zakłócona praca wszystkich terminali kontenerowych. Z kolei terminale paliwowe i ruch pasażerski do Wielkiej Brytanii są obsługiwane normalnie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t85046.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/topnieje;poparcie;dla;prezydenta;i;premiera;francji,9,0,685065.html) Topnieje poparcie dla prezydenta i premiera Francji Popularność Sarkozy'ego spadła najniżej od początku kadencji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t96303.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/francja;nie;zrezygnuje;z;wydluzenia;wieku;emerytalnego,44,0,681516.html) Francja nie zrezygnuje z wydłużenia wieku emerytalnego Premier Francois Fillon chce doprowadzić reformę do końca.
bEhRXwXS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)