Notowania

wiadomości
12.09.2011 14:39

Stuhr, Gąsiorowska i Małaszyński w komedii romantycznej "Listy do M."

Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska i Paweł Małaszyński znaleźli się w obsadzie komedii romantycznej "Listy do M.", która trafi do kin 11 listopada. Reżyserem filmu jest Mitja Okorn.

Podziel się
Dodaj komentarz

Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska i Paweł Małaszyński znaleźli się w obsadzie komedii romantycznej "Listy do M.", która trafi do kin 11 listopada. Reżyserem filmu jest Mitja Okorn.

Akcja tej historii rozgrywa się w okresie Bożego Narodzenia. W wyjątkowy dzień roku - dzień wigilijny - pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekonuje się, że przed miłością nie da się uciec.

Jednym z bohaterów jest grany przez Stuhra radiowiec Mikołaj. Romantyczny mężczyzna, z wprawą wielkomiejskiego Casanovy, uwodzi kobiety głównie na falach eteru. Ale w realnym życiu różnie mu to wychodzi. Atutami Mikołaja są autoironiczne poczucie humoru i głęboki męski głos, pobudzający wyobraźnię zakochanych słuchaczek.

Inna postać to 30-letnia singielka Doris (w jej roli Gąsiorowska). Kobieta najczęściej sama budzi się o poranku, ale - jak dowiadujemy się z filmu - "fakt ten nie zmienił jej w +desperatkę+, wieszającą się na każdym napotkanym męskim ramieniu". Przeciwnie, Doris, niczym Bridget Jones, wierzy, że gdzieś czeka na nią jej "druga połówka pomarańczy" i prawdziwa miłość.

Małaszyński wciela się w postać 35-letniego Wladiego. "Wielu mężczyzn chciałoby mieć jego przebojowość i lekkie podejście do życia. Jego urok i czar działają na kobiety niczym afrodyzjak. Tyle że jeszcze żadnej nie udało się usidlić Wladiego. Czy w końcu znajdzie się ktoś, kto odkryje klucz do jego serca?" - czytamy w opisie filmu, który PAP otrzymała w poniedziałek od dystrybutora, firmy ITI Cinema.

W obsadzie "Listów do M.", zapowiadanych jako "komedia bardzo romantyczna", są też m.in.: Piotr Adamczyk (jako nieco fajtłapowaty, ale rozchwytywany psycholog Szczepan), Tomasz Karolak (którego publiczność zobaczy w stroju Świętego Mikołaja), Agnieszka Dygant, Katarzyna Zielińska, Wojciech Malajkat i Agnieszka Wagner, a także Beata Tyszkiewicz, Leonard Pietraszak i Katarzyna Bujakiewicz.

Film nakręcono według scenariusza Karoliny Szablewskiej i Marcina Baczyńskiego. Autorem zdjęć jest Marian Prokop, a muzyki - Łukasz Targosz. Komedia jest produkcją TVN. Jej reżyser Mitja Okorn realizował wcześniej serial telewizyjny TVN "39 i pół".(PAP)

jp/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz