Notowania

misja w afganistanie
01.03.2011 12:25

Sukces Polaków. Groźny terrorysta wpadł

Polscy żołnierze zatrzymali jednego z głównych dowódców talibskich w dystrykcie Qarabagh.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anna Pawlak/isaf.wp.mil.pl)

Polscy żołnierze zatrzymali jednego z głównych dowódców talibskich w afgańskim dystrykcie Qarabagh - poinformował we wtorek kpt. Dariusz Kudlewski z sekcji prasowej PKW Afganistan. Zatrzymany jest podejrzany o liczne zamachy, w tym ataki rakietowe na polską bazę.

Do zatrzymania doszło kilka dni temu. - _ Groźny terrorysta Mułła Abdul Zahir został aresztowany w trakcie wspólnej, nocnej operacji żołnierzy Zgrupowania Bojowego Bravo i funkcjonariuszy policji afgańskiej _ - poinformował Kudlewski.

W trakcie przeszukania na miejscu zatrzymania talibskiego dowódcy znaleziono m.in. amunicję, elementy materiałów służących do produkcji min-pułapek oraz dokumenty świadczące o kierowaniu grupą przestępczą.

Według informacji podanych przez polskie siły w Afganistanie zatrzymany jest podejrzewany o kierowanie grupą przestępczą, która przeprowadziła liczne ataki na cywilne i wojskowe konwoje logistyczne na drodze Highway 1 oraz m.in. ataki rakietowe na polską bazę w dystrykcie Qarabagh.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t89995.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;zaczynaja;wygrywac;z;talibami,158,0,737438.html) Amerykanie zaczynają wygrywać z Talibami

Jak podał Kudlewski, ukrywającego się talibskiego komendanta zaskoczono w trakcie nocnej akcji w jednej z wiosek dystryktu Qarabagh. Operację wspierały z powietrza bezzałogowe samoloty rozpoznawcze.

Mułła Zahir był poszukiwany od dłuższego czasu. Jak podaje PKW Afganistan, talibski dowódca właśnie powrócił ze szkolenia, jakie prawdopodobnie odbywał poza granicami Afganistanu.

W opinii polskich żołnierzy działalność Zahira _ istotnie wpływała na bezpieczeństwo w dystrykcie _.

Zahir to kolejny talibski przywódca zatrzymany w ostatnim czasie przez Polaków. 17 lutego polscy żołnierze - również wspólnie z Afgańczykami - aresztowali trzech groźnych rebeliantów - jednego z głównych komendantów talibskich działających w dystrykcie Andar, dowódcę lokalnej grupy rebelianckiej oraz prawdopodobnego zamachowca-samobójcę.

Wśród zatrzymanych był wówczas Sana Mohammad - groźny terrorysta znajdujący się na liście JPEL - szczególnie poszukiwanych przez ISAF rebeliantów.

Czytaj w Money.pl

Tagi: misja w afganistanie, afganistan, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
1 Praca
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz