Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
23.12.2007 12:52

Świąteczne życzenia papieża dla Polaków

(dochodzą wypowiedzi po włosku)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzą wypowiedzi po włosku)

23.12.Rzym(PAP) - Miłości, zgody i pokoju życzył w niedzielę Polakom papież Benedykt XVI z okazji Bożego Narodzenia.

Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański papież powiedział po polsku: "Bracia i siostry, już jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Dzieląc się opłatkiem będziecie składać sobie nawzajem życzenia. Duchowo jestem z każdym z was. Życzę, by miłość, zgoda i pokój były udziałem was wszystkich, waszych rodzin i waszej ojczyzny. Z serca wam błogosławię, a szczególnie dzieciom, chorym osobom, samotnym i w podeszłym wieku. Radosnych Świąt!".

W rozważaniach poprzedzających modlitwę, Benedykt XVI powiedział, że nic nie może "zwolnić z poważnego i fascynującego obowiązku" ewangelizacji świata. Wyjaśniając niedawno opublikowana notę Kongregacji Nauki Wiary na temat niektórych aspektów ewangelizacji, papież podkreślił, że przypomina ona chrześcijanom w - jak dodał - "sytuacji, gdy nie jest to często dość jasne", że "przyjęcie Dobrej Nowiny z wiarą już samo w sobie ponagla do przekazywania orędzia zbawienia, otrzymanego w darze".

"Radość Bożego Narodzenia, którą już odczuwamy i która wypełnia nas nadzieją, zachęca nas jednocześnie do tego, by głosić obecność Boga pośród nas" - mówił papież. Modlił się następnie: "Przybądź, Panie, by przemienić nasze serca, aby na świecie szerzyła się sprawiedliwość i pokój".

Papież wyraził uznanie dla redakcji watykańskiego dziennika "L'Osservatore Romano", która w czasie Świąt prowadzić będzie zbiórkę pieniędzy na pomoc dla dzieci z Ugandy.

Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ jo/ mag/

Tagi: papież, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz