Notowania

kryzys we włoszech
02.06.2012 13:06

Święto Republiki we Włoszech w cieniu tragedii

Na oszczędności w organizacji parady wojskowej zdecydowano się z powodu kryzysu oraz ze względu na niedawne trzęsienie ziemi w regionie Emilia-Romania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daveness_98/CC/Flickr)

Na oszczędności w organizacji parady wojskowej zdecydowano się z powodu kryzysu oraz ze względu na niedawne trzęsienie ziemi w regionie Emilia-Romania.

Przed trybuną na via dei Fori Imperiali, na której obecni byli prezydent Giorgio Napolitano i premier Mario Monti, przemaszerowały wszystkie formacje włoskiego wojska, policji, Gwardii Finansowej, Obrony Cywilnej oraz reprezentacja Czerwonego Krzyża.

W tym roku w paradzie nie wzięły udziału wozy bojowe, nie było również pokazów eskadry akrobatycznej włoskiego lotnictwa. Koszty organizacji przeglądu wojsk ograniczono do minimum, choć wiele środowisk apelowało do prezydenta, by w ogóle z niego zrezygnować po dwóch trzęsieniach ziemi na północy kraju. 20 i 29 maja zginęły tam 24 osoby, kilkaset zostało rannych, a ponad 15 tysięcy ludzi zostało bez dachu nad głową. Sobotnie uroczystości zostały dedykowane ofiarom kataklizmu.

Święto Republiki upamiętnia rocznicę referendum z 1946 roku, w którym obywatele opowiedzieli się za zniesieniem monarchii. Męscy potomkowie dynastii sabaudzkiej, którzy w czasie wojny zgodzili się na sojusz faszystowskiego reżimu Benito Mussoliniego z Hitlerem, zostali skazani na wygnanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne trzęsienie ziemi we Włoszech. Zobacz Co najmniej trzy osoby nie żyją, cztery są ranne - to efekt porannego trzęsienia ziemi w prowincji Modena.
Kraj zrozpaczonych ludzi. "Wirus nieszczęścia" W ciągu roku odsetek ludzi nieszczęśliwych wzrósł z 28 do 51 procent.
Tagi: kryzys we włoszech, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz