Notowania

wiadomości
22.04.2011 14:24

Świętokrzyskie: Kielecka Caritas rozdała na święta 1,5 tys. paczek

Około 1,5 tys. paczek z żywnością na świąteczny stół rozdała w Wielkim Tygodniu ubogim rodzinom Caritas diecezji kieleckiej. Wiktuały zebrali - u klientów hipermarketów i sklepów samoobsługowych - wolontariusze. Oni też pomogli dostarczyć paczki potrzebującym.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Około 1,5 tys. paczek z żywnością na świąteczny stół rozdała w Wielkim Tygodniu ubogim rodzinom Caritas diecezji kieleckiej. Wiktuały zebrali - u klientów hipermarketów i sklepów samoobsługowych - wolontariusze. Oni też pomogli dostarczyć paczki potrzebującym. *

Jak poinformował w piątek dyrektor kieleckiej Caritas ks. Stanisław Słowik, podczas dwóch kwietniowych weekendów, klienci sieci handlowych podarowali dla rodzin dotkniętych ubóstwem około pięciu ton żywności. Do paczek trafiły podstawowe produkty spożywcze: mąka, ryż, makaron, konserwy i olej. Za pieniądze Caritas zakupiono dodatkowo wędliny.

"Ogółem zgromadzono mniej żywności niż w poprzednich latach; spowodowane to jest prawdopodobnie wzrostem cen i kosztów utrzymania" - ocenił ks. Słowik. "Osoby, które przyłączały się do akcji dobroczynnej, mówiły, że wyrażają w ten sposób swoją solidarność z potrzebującymi i troskę o to, by mogli oni godnie przeżyć święta Wielkiej Nocy" - dodał duchowny.

W diecezjalnej akcji charytatywnej współpracował z wolontariuszami parafialnych zespołów oraz szkolnych kół Caritas Kielecki Bank Żywności.

Caritas kielecka nie zapomniała też w okresie przedświątecznym o osobach samotnych i bezdomnych. Zorganizowano dla nich świąteczne spotkania, a w okresie Wielkanocy mogą liczyć na wsparcie i miejsce przy stole w schroniskach - zaznaczył ks. Słowik.(PAP)

mch/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz