Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Świętokrzyskie: Kurs dla dziennikarzy wyjeżdżających na misje

0
Podziel się:

16 dziennikarzy mediów ogólnopolskich uczestniczy w kursie dla kandydatów na
korespondentów w rejonach misji pokojowych i stabilizacyjnych, który odbywa się w Centrum Szkolenia
na Potrzeby Sił Pokojowych w Kielcach-Bukówce.

16 dziennikarzy mediów ogólnopolskich uczestniczy w kursie dla kandydatów na korespondentów w rejonach misji pokojowych i stabilizacyjnych, który odbywa się w Centrum Szkolenia na Potrzeby Sił Pokojowych w Kielcach-Bukówce.

Jak poinformował PAP w środę oficer prasowy Centrum kpt. Jacek Porąbaniec, kielecka jednostka jest jedyną w kraju, w której organizowane są takie szkolenia. Obecny kurs jest siódmym tego typu, a drugim w tym roku.

Celem trzydniowego szkolenia jest przygotowanie dziennikarzy do pracy w rejonach działania Polskich Kontyngentów Wojskowych. Kurs ma ich zapoznać z zagrożeniami, z którymi mogą się spotkać podczas wykonywania swojej pracy.

Oprócz zajęć teoretycznych dziennikarze mają szkolenia praktyczne. Nie tylko uczą się udzielania pierwszej pomocy i podstaw samoobrony, ale także sposobów przetrwania w nieprzyjaznym środowisku - wojskowi starają się wpoić im właściwe nawyki i zachowania zwiększające bezpieczeństwo podczas groźnych sytuacji.

Konrad Trela z Polskiego Radia Kielce, który uczestniczył w jednym ze szkoleń, powiedział PAP, że podczas szkolenia wykładowcy przede wszystkim powtarzali uczestnikom kursu, że najważniejsze jest życie, a nie sprzęt czy nagranie.

Opowiedział o ćwiczeniach zorganizowanych ostatniego dnia - dziennikarze zostali wtedy "porwani". "Terroryści" nałożyli im na głowy worki, wozili samochodami w nieznanym kierunku, przesłuchiwali. Wywierali na "porwanych" presję psychiczną - krzyczeli, polewali worki wodą, udawali, że kogoś torturują.(PAP)

agn/ abr/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)