Notowania

wiadomości
16.08.2011 17:07

Świętokrzyskie: Mieczysław Gil kandydatem PiS do Senatu

Mieczysław Gil - czołowy działacz pierwszej Solidarności w Krakowie, były przewodniczący Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego, będzie jednym z trzech kandydatów świętokrzyskiego PiS do Senatu - zapowiedziała szefowa partii w regionie świętokrzyskim Beata Kempa.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Mieczysław Gil - czołowy działacz pierwszej Solidarności w Krakowie, były przewodniczący Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego, będzie jednym z trzech kandydatów świętokrzyskiego PiS do Senatu - zapowiedziała szefowa partii w regionie świętokrzyskim Beata Kempa. *

Gil wystartuje z okręgu obejmującego południowo-zachodnie powiaty woj. świętokrzyskiego, jako kandydat związany miejscem urodzenia z tamtejszymi Gacami Słupieckimi w gm. Łubnice.

Z kolei Krzysztof Słoń - radny sejmiku, były przewodniczący rady Kielc - będzie kandydować z okręgu obejmującego Kielce i powiat kielecki, a Lech Janiszewski - także radny sejmiku, wcześniej wicewojewoda i członek zarządu województwa - jest kandydatem z okręgu północnego - poinformowała Kempa we wtorek w Kielcach.

Zastrzegła, że wciąż aktualna jest propozycja Komitetu Politycznego PiS oraz samego Jarosława Kaczyńskiego skierowana do Beaty Gosiewskiej - wdowy po zmarłym w katastrofie smoleńskiej Przemysławie Gosiewskim - dotycząca możliwości jej kandydowania do Senatu

Jak mówiła Kempa na konferencji prasowej, w gronie kandydatów PiS na senatorów są "sami dżentelmeni" przygotowani na to, że jeśli Beata Gosiewska zdecyduje się kandydować do Senatu, wtedy jeden z nich - w zależności od tego, który to będzie okręg - zrezygnuje. "Zabiorę panów bardzo chętnie na listę sejmową" - zaznaczyła liderka regionalnego PiS.

Prezentacja pełnej świętokrzyskiej listy kandydatów do Sejmu i kandydatur do Senatu ma się odbyć podczas konwencji wyborczej w Kielcach - po 20 sierpnia.(PAP)

mch/ mok/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz