Notowania

wiadomości
12.09.2011 18:02

Świętokrzyskie: PJN zaprezentował kandydatów w wyborach parlamentarnych

Rzecznik klubu Polska Jest Najważniejsza, pochodzący z Tarnowa poseł Jacek Pilch otwiera świętokrzyska listę kandydatów partii do Sejmu. W poniedziałek w Kielcach oficjalnie zaprezentowano kandydatów ugrupowania w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik klubu Polska Jest Najważniejsza, pochodzący z Tarnowa poseł Jacek Pilch otwiera świętokrzyska listę kandydatów partii do Sejmu. W poniedziałek w Kielcach oficjalnie zaprezentowano kandydatów ugrupowania w jesiennych wyborach parlamentarnych.

W województwie świętokrzyskim, w wyborach do Sejmu, PJN wystawia 32 kandydatów - połowa to kobiety. Na liście znaleźli się m.in.: przedsiębiorcy, ekonomiści, nauczycielka, pielęgniarka, księgowe oraz studenci.

Pilch odpowiedzialny za budowanie struktur ugrupowania w Świętokrzyskiem powiedział podczas konferencji prasowej, że partia zebrała ponad dziewięć tysięcy podpisów poparcia pod listą.

Z "dwójką" wystartuje Grażyna Skuza - ekonomistka prowadząca własną firmę pod Kielcami, a z trójką - wójt Szydłowa Jan Klamczyński.

Ugrupowanie wystawiło także - w dwóch z trzech okręgów w województwie świętokrzyskim - swoich kandydatów do Senatu. W okręgu nr 81 - obejmującym siedem powiatów południowej części województwa - kandyduje przedsiębiorca z Jędrzejowa Mirosław Skrobich, a z okręgu nr 83 - obejmującym Kielce i powiat kielecki - przedsiębiorca Jarosław Podlejski.

Wiceprezes PJN Paweł Poncyljusz mówił podczas spotkania, że kandydaci partii w całej Polsce to ludzie doświadczeni, pracujący wcześniej w strukturach samorządowych i państwowych, którzy "wiedzą co obiecać, a co byłoby pustą obietnicą".

Kandydaci PJN uczestniczyli w poniedziałek w Świętokrzyskiej Debacie Gospodarczej. Nawiązując do tematu spotkania Poncyljusz podkreślił, że partia chce uwolnienia polskiej przedsiębiorczości.

"Jesteśmy za tym, aby każdy przedsiębiorca mógł bez skrępowania prowadzić swoją działalność gospodarczą. Żeby to od niego zależało, w jakiej dziedzinie chce prowadzić działalność, a nie od urzędnika, który ma postawić pieczątkę na dokumencie" - mówił poseł.

W opinii wiceprezesa PJN to, że Polska łagodnie przeszła pierwszą falę światowego kryzysu gospodarczego jest wynikiem pracy przedsiębiorców oraz zmian podatkowych i w ZUS przeprowadzonych we wcześniejszych latach. "Nieprawdą jest, gdy premier Donald Tusk i minister finansów Jacek Rostowski wystawiają pierś do orderów i mówią, że to dzięki nim minął Polski kryzys" - dodał Poncyljusz.

Ugrupowanie zainaugurowało w regionie ogólnopolską akcję wysyłania pocztówek do szefa rządu, z pytaniem, czy podniesie po wyborach podatki, co Polacy - zdaniem PJN - mają prawo wiedzieć przed wyborami.

Działacze PJN uważają, że nie można uzyskać od ministra finansów odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób rząd chce osiągnąć wzrost przychodów podatkowych w 2012 r. o 8,9 proc., co - według PJN - jest zapisane w projekcie budżetu i o czym wcześniej miał mówić minister.

Poncyljusz obiecał, że jeżeli PJN będzie miał wpływ na tę kwestię po wyborach, to podatki nie wzrosną.(PAP)

ban/ mok/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz