Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Świętokrzyskie: Postulaty PiS dotyczące rozwoju sportu i rekreacji w regionie

0
Podziel się:

O dofinansowanie budowy centrum szkoleniowego dla młodych piłkarzy w
Kielcach, ścieżki rowerowej w Górach Świętokrzyskich i boisk rekreacyjnych w gminach chcą zabiegać
w przyszłym Sejmie kandydaci świętokrzyskiego PiS.

O dofinansowanie budowy centrum szkoleniowego dla młodych piłkarzy w Kielcach, ścieżki rowerowej w Górach Świętokrzyskich i boisk rekreacyjnych w gminach chcą zabiegać w przyszłym Sejmie kandydaci świętokrzyskiego PiS.

Propozycje przedstawili w środę na konferencji prasowej w Kielcach: były kolarz, olimpijczyk z Barcelony i Sydney Zbigniew Piątek, była posłanka Samoobrony, medalistka igrzysk paraolimpijskich w łucznictwie Małgorzata Olejnik i nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Paweł Faryna.

Wszyscy są świętokrzyskimi kandydatami PiS w wyborach do Sejmu. Piątek startuje z 10. miejsca listy, Olejnik z 14., a Faryna z 16.

Piątek, który dziś jest trenerem młodzieży, podkreślał, że niezwykle ważna jest budowa piłkarskiego centrum szkoleniowego w kieleckiej dzielnicy Białogon. Z takim pomysłem wyszły kilka lat temu władze miasta. W jego opinii centrum polepszyłoby warunki treningów piłkarskich młodych piłkarzy klubu Korona oraz uczniów piłkarskich klas sportowych w Kielcach. Pieniądze na budowę ośrodka miałyby pochodzić ze środków samorządowych, UE i dotacji państwowej.

W opinii byłego kolarza w Świętokrzyskiem powinno powstać więcej boisk, szczególnie w gminach wiejskich.

Piątek przedstawił także pomysł budowy ścieżki rowerowej u podnóża najwyższego pasma Gór Świętokrzyskich Łysogór - z Kielc, przez Św. Katarzynę do Bodzentyna, Nowej Słupi i Bielin. Jak mówił, inwestycja może przyczynić się do promocji turystycznej regionu oraz rozwoju agroturystyki.

Olejnik zapewniała, że w przyszłym parlamencie chce zabiegać o zmiany w przepisach dotyczących sportu osób niepełnosprawnych. Łuczniczka podkreśliła, że paraolimpijczycy otrzymują nieporównywalnie mniej pieniędzy za zdobyte medale - ok. 4-9 tys. zł w porównaniu z ok. 100 tys. zł jakie dostają za złoto olimpijczycy.(PAP)

ban/ la/ ura/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)