Notowania

wiadomości
19.09.2011 16:51

Świętokrzyskie: Protest dziennikarzy Radia Kielce

Dziennikarze Radia Kielce protestują przeciwko powołaniu polityka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, byłego prezydenta Kielc Włodzimierza Stępnia na stanowisko dyrektora biura zarządu rozgłośni.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dziennikarze Radia Kielce protestują przeciwko powołaniu polityka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, byłego prezydenta Kielc Włodzimierza Stępnia na stanowisko dyrektora biura zarządu rozgłośni. *

Dziennikarze podkreślili w przesłanym w poniedziałek PAP oświadczeniu, że Stępień jest radnym SLD w sejmiku województwa świętokrzyskiego, pełni funkcję wiceprzewodniczącego sejmiku, aktywnie uczestniczy w życiu politycznym i w takiej roli występuje też na antenie Radia Kielce.

"Szanujemy prawo prezesa spółki do podejmowania decyzji kadrowych, ale uważamy, że mianowanie aktywnych działaczy politycznych na stanowiska w mediach publicznych jest niestosowne" - napisali. Protest podpisało 27 osób.

"Ta decyzja kadrowa może także wpłynąć na osłabienie wiarygodności Radia Kielce jako medium niezależnego i wiarygodnego dla swoich słuchaczy. Od lat swoją codzienną pracą budujemy zaufanie do programu i informacji przekazywanych na antenie. Nie chcemy, by poprzez takie arbitralne działania kwestionowano nasze osiągnięcia" - oświadczyli.

Dziennikarze zaznaczyli, że sytuacja finansowa Radia Kielce jest trudna, redukowana jest kadra, wprowadzane są oszczędności w honorariach. Pytają, czy w takich okolicznościach zasadne jest zatrudnianie na wysokich stanowiskach dodatkowych osób.

"To, że radio racjonalizuje wydatki, wcale nie świadczy o tym, że jest w trudnej sytuacji finansowej. Radio posiada płynność finansową, posiada zasoby finansowe, a co więcej, zakładam, że spółka na koniec roku nie będzie miała straty" - podkreślił w rozmowie z PAP prezes Radia Kielce Jarosław Kusto. Dodał, że żaden dziennikarz nie został "na dzień dzisiejszy" zwolniony.

Prezes poinformował PAP, że stanowisko dyrektora biura zarządu było w strukturach Radia Kielce do 2006 roku, a w lipcu zostało przywrócone i przez dwa miesiące nie było zajęte. Według niego Stępień posiada kompetencje do zajmowania tego stanowiska, ma uprawnienia z zakresu zarządzania nieruchomościami, a spółka dysponuje nimi w centrum miasta.

"Żadni politycy nie mają wpływu na to, co się dzieje na antenie Radia Kielce" - zaznaczył Kusto. Dodał, że stanowisko Stępnia jest oddzielone od strefy programowej; pion redakcyjny - jak mówił - jest "oddzielony chińskim murem" od pionu techniczno-administracyjnego.

Stępień był prezydentem Kielc w kadencji 1998-2002, potem ubiegał się o reelekcję; w latach 2005-2007 był posłem na Sejm.(PAP)

agn/ itm/ ura/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz