Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Świętokrzyskie: Przekroczone stany alarmowe na rzekach

0
Podziel się

#
Informacja o sytuacji popołudniowej, m.in. interwencjach strażaków i ogłoszonych pogotowiach,
#

bEiTZMxx

# Informacja o sytuacji popołudniowej, m.in. interwencjach strażaków i ogłoszonych pogotowiach, #

17.05. Kielce (PAP) - Z powodu opadów deszczu podnosi się poziom wód w rzekach w województwie świętokrzyskim. W poniedziałek po południu stany alarmowe są przekroczone na wodowskazach na ośmiu rzekach. W związku z pogodą od północy strażacy interweniowali ponad 300 razy.

Poziom wody przekroczył stany alarmowe m.in. na Kamiennej, Koprzywnicy, Czarnej Włoszczowskiej, Nidzie Czarnej i Nidzie. Stany ostrzegawcze są przekroczone m.in. na Wiśle w Zawichoście i Sandomierzu oraz na Kamiennej w Kunowie i na Czarnej w Połańcu i Staszowie - poinformował PAP dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach Jerzy Szeląg.

bEiTZMxz

Dodał, że w Skarżysku-Kamiennej ogłoszono alarm przeciwpowodziowy, a w powiecie sandomierskim i buskim oraz w gminie Łoniów - pogotowie przeciwpowodziowe. W Stanisławicach w powiecie kazimierskim ewakuowano trzy domy.

Od północy ponad 300 razy interweniowali strażacy. Większość interwencji dotyczy wypompowywania wody z zalanych piwnic. W Służowie siedem zastępów strażaków zawodowych i ochotników pompuje wodę, by nie dopuścić do zalania miejscowości. Do Wąchocka jedzie 30 strażaków z Kielc, by pomóc w działaniach przeciwpowodziowych. W Opatowcu strażacy ewakuowali konia uwięzionego przez wodę na błoniach, a w powiecie starachowickim ratowali hodowlę danieli.

Woda przelewająca się przez jezdnię utrudniała ruch w kilku miejscach, m.in. w powiecie starachowickim i w Skarżysku. Na torach między Skarżyskiem a Suchedniowem ograniczono prędkość pociągów do 50 km/h.(PAP)

agn/ abr/ jbr/

bEiTZMya
świętokrzyskie
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)