Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Świętokrzyskie: Staropolski Fundusz Kapitałowy wesprze innowacyjne firmy

0
Podziel się

Wsparcie w wysokości do 200 tys. euro będzie mogło otrzymać co najmniej 15
innowacyjnych pomysłów na biznes z województwa świętokrzyskiego, dzięki powołaniu Staropolskiego
Funduszu Kapitałowego.

bEgChUCt

Wsparcie w wysokości do 200 tys. euro będzie mogło otrzymać co najmniej 15 innowacyjnych pomysłów na biznes z województwa świętokrzyskiego, dzięki powołaniu Staropolskiego Funduszu Kapitałowego.

Projekt, współfinansowany przez Unię Europejską realizuje Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach.

Jak powiedział w czwartek PAP prezydent Izby Ryszard Zbróg, fundusz ma stworzyć możliwość prowadzenia działalności gospodarczej dla osób z innowacyjnymi pomysłami, chcących działać na polu biotechnologii, medycyny, ochrony środowiska, chemii oraz w branżach: metalowo-odlewniczej i budowlanej.

bEgChUCv

Dziedziny, w jakich działalność będą prowadzić firmy, które otrzymają wsparcie finansowe - chodzi o nowe usługi i produkty - wytypowano m. in. na podstawie aktualizowanej obecnie Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego i Regionalnej Strategii Innowacji.

Pomysłodawcy biznesowych przedsięwzięć będą mieli zapewnione doradztwo w zakresie m.in. zakładania działalności gospodarczej, zarządzania przedsiębiorstwem, badania i testowania produktów i technologii.

Nabór pomysłów na biznes ruszy na przełomie stycznia i lutego. 25 najwyżej ocenionych projektów przejdzie do etapu preinkubacji. Pomysły zostaną wówczas wsparte ekspertyzami technologicznymi oraz usługami biznesowymi - finansowymi, prawnymi i badaniami rynku.

Co najmniej 15 wyselekcjowanych najlepszych projektów otrzyma wsparcie finansowe do 200 tys. euro.

bEgChUCB

Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa zasili kapitałowo przedsiębiorstwa, nie przekraczając 49 proc. udziałów w spółkach. Zaangażowanie kapitałowe instytucji w firmach będzie trwało od półtora roku do pięciu lat. Środki pozyskane ze sprzedaży akcji lub udziałów w przedsiębiorstwach, będą przeznaczone na kolejne inwestycje w nowe firmy.

Wartość projektu "Staropolski Fundusz Kapitałowy" wynosi 10 mln zł. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych, w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. (PAP)

ban/ mki/ jbr/

bEgChUCW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)