Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sylwester w plenerze - przy muzyce i na parkiecie

0
Podziel się:

Tysiące Polaków powita Nowy Rok na plenerowych zabawach przy hitach
renomowanych zespołów i gwiazd pop-u. Kabaracieciarze zaprezentują nowe skecze, nie zabraknie
tańców na tysiąc par i pokazów ogni sztucznych. Kto wytrzyma trudy nocy może sprawdzić się
noworocznych biegach.

bETpmAmZ

Tysiące Polaków powita Nowy Rok na plenerowych zabawach przy hitach renomowanych zespołów i gwiazd pop-u. Kabaracieciarze zaprezentują nowe skecze, nie zabraknie tańców na tysiąc par i pokazów ogni sztucznych. Kto wytrzyma trudy nocy może sprawdzić się noworocznych biegach.

Stolica po raz trzeci przywita Nowy Rok na koncercie na Placu Konstytucji. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy będą największe hity Europy, na scenie pojawią się m.in. szwedzki zespół Roxette, Doda, Kasia Kowalska, Maciej Maleńczuk, Urszula, zespoły Ira, Kombi, Golec uOrkiestra, Varius Manx oraz wykonawcy zagraniczni - zespół Opus oraz Danzel. Wystąpią także Cezary Pazura i Maryjusz Kałamaga. Impreza ma nawiązać do polskiej prezydencji w UE, którą obejmiemy w lipcu 2011 r. Transmitować ją będą Polsat oraz Polsat 2.

Wykonawcom towarzyszyć będą tancerze i grupy baletowe. O północy życzenia noworoczne uczestnikom i telewidzom z całej Polski złożą prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Wejściu w Nowy Rok towarzyszyć będzie pokaz sztucznych ogni oraz występ śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej, która zaśpiewa Hymn Zjednoczonej Europy, czyli "Odę do radości" Ludwiga van Beethovena.

bETpmAnb

Koncert rozpocznie się o godz. 20 i potrwa blisko 6 godzin. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będzie czuwać ponad 900 pracowników agencji ochrony, okolica będzie chroniona przez patrole piesze policji, Żandarmerii Wojskowej oraz straży miejskiej.

Amerykańska piosenkarka Kelis będzie gwiazdą sylwestrowej imprezy tanecznej "WOW!night. Music Square Session", która odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie. Organizatorzy spodziewają się co najmniej 100 tysięcy gości.

W sylwestra Rynek Główny zamieni się w olbrzymią scenę klubową z parkietem o powierzchni blisko 10 tys. m kw.

Podczas sylwestrowej nocy na krakowskim rynku zagrają także prekursorzy stylu reggae house R.I.O. - projekt powołany do życia w 2007 roku przez zespół producentów w składzie Manuel Reuter (Manian) i Yann Peifer (Yanou) a także polscy DJ-e: Robert M. i DJ Namteh. O północy przewidziano pokaz sztucznych ogni i confetti show. Życzenia noworoczne mieszkańcom miasta złoży prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

bETpmAnh

Na wrocławskim rynku wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Feel, Bajm, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Zakopower i szwedzki zespół Ace of Base. Impreza będzie transmitowana przez TVP2. Wraz z wybiciem północy rozpocznie się kilkuminutowy pokaz fajerwerków, a prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz złoży wszystkim noworoczne życzenia. Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy czuwać będzie, 21 lekarzy oraz 300 policjantów i 100 strażników miejskich.

W Białymstoku mieszkańcy miasta będą witać Nowy Rok na Rynku Kościuszki w centrum miasta, gdzie odbędzie się Sylwester Miejski. Wystąpią gwiazdy Kate Ryan z Belgii i Jay Delano z Holandii. Prezydent miasta złoży wszystkim noworoczne życzenia, będzie pokaz sztucznych ogni.

Największa zabawa sylwestrowa w Katowicach odbędzie się na placu obok Spodka. Na ustawionej tam scenie wystąpią wykonawcy muzyki rockowej, pop i tanecznej. Gwiazdą wieczoru będzie Budka Suflera, a na finał "Katowickiego Sylwestra z Gwiazdami" wystąpi szwedzki piosenkarz o polskich korzeniach - Danny. Pod Spodkiem będzie też można oglądać występy kabaretowe.

Wspólny układ choreograficzny zwany Oficjalnym Tańcem Poznaniaków w wykonaniu kilku tysięcy osób to główne wydarzenie miejskiej zabawy sylwestrowej w Poznaniu organizowanej pod hasłem "Poznań dyla". Będzie to - jak zapewniają organizatorzy - największy w Polsce zimowy parkiet taneczny pod gołym niebem. Plac Wolności rozświetlą światła dyskotekowe, z głośników popłyną największe przeboje z końca XX wieku, a profesjonaliści będą zagrzewać do zabawy, uczyć tańca i prezentować idealne układy taneczne. Nad całością czuwać będzie para prowadzących - didżej i instruktorka tańca.

bETpmAni

W kulminacyjnym momencie sylwestrowej nocy na Placu Wolności i w czterech innych punktach miasta zorganizowane zostaną wielkie pokazy pirotechniczne zaaranżowane do muzyki poloneza A-dur Henryka Wieniawskiego. Tło muzyczne do pokazów zostanie wyemitowane przez lokalna rozgłośnie Polskiego Radia - Radio Merkury. Po pokazach życzenia noworoczne mieszkańcom złoży prezydent miasta.

Tradycyjnie, wielu mieszkańców Kalisza spędzi ostatnie chwile starego roku i powita nowy pod miejscowym ratuszem. W programie rozrywkowym "Tanecznym krokiem w Nowy Rok" wystąpi m.in. zespół Hitano grający tradycyjną muzykę cygańską. Dla wytrzymałych na trudy nocnych uciech i ich czworonogów, przygotowano na 1 stycznia, w samo południe, 18 Noworoczny Bieg Rodzinny alejkami ponad dwustuletniego parku. Do pokonania marszem, biegiem, truchtem i w każdy inny sposób - 1500 m.

W stolicach woj. lubuskiego: Gorzowie i Zielonej Górze tradycją stały się już plenerowe imprezy z okazji Sylwestra. Mieszkańcy obu miast także w tym roku będą mogli wspólnie świętować nadejście Nowego Roku. Impreza w Zielonej Górze odbędzie się pod hasłem "Razem w Nowy Rok". Zaprasza na nią Zielonogórski Ośrodek Kultury. Gwiazdą będzie Jacek Stachursky i towarzysząca mu formacja "Spoko". Życzenia noworoczne złoży mieszkańcom prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, przewidziano pokaz pirotechniczny.

Mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli wspólnie powitać Nowy Rok na placu w największej dzielnicy mieszkaniowej - Fordonie, a torunianie - na Rynku Staromiejskim. W Obu miastach zaplanowano koncerty sylwestrowe - w Bydgoszczy w Filharmonii Pomorskiej, a w Toruniu - w zabytkowym Dworze Artusa. Podczas koncertu w Dworze Artusa prezydent miasta Michał Zaleski uhonoruje medalami Thorunianun finalistę Konkursu Chopinowskiego Pawła Wakarecego i animatora kultury Michała Staśkiewicza.

bETpmAnj

W Szczecinie impreza sylwestrowa odbędzie się na Jasnych Błoniach, gdzie zagrają Myslovitz i Dżem. Koncert rozpocznie występ zespołu Cuba de Zoo - finalisty szczecińskiego Festiwalu GRAMY 2010. O północy odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Kielczanie będą mogli powitać Nowy Rok podczas imprezy plenerowej, organizowanej w pobliżu Kieleckiego Centrum Kultury. Gwiazdą zabawy będzie zespół De Mono; wystąpią także zespoły Ambulans i Klezmers. Kilka minut przed północą, prezydent miasta złoży jej uczestnikom noworoczne życzenia. O północy zaplanowano noworoczny toast i pokaz sztucznych ogni. Imprezie będą towarzyszyły niespodzianki i konkursy, m.in. na najoryginalniejsze nakrycie głowy.

W Lublinie nie będzie w tym roku koncertu wykonawców występujących na żywo. Zabawę sylwestrową poprowadzą didżeje: Senior Efebo, Endru Vega oraz Ya-Neck, którzy zaprezentują m.in. nagrania muzyki w stylu retro, klasyczne przeboje oraz rytmy latynoamerykańskie. O północy życzenia balowiczom złoży prezydent Lublina Krzysztof Żuk i odpalone zostaną sztuczne ognie.

Pożegnanie 2010 i powitanie Nowego Roku na rzeszowskim Rynku odbędzie się w klimatach muzyki disco. W Sylwestrowy wieczór wystąpią: Novika, Reni Jusis, Abradab i Tomek Makowiecki.

bETpmAnk

Atrakcją będzie mapping, czyli wielkoformatowa projekcja architektoniczna na budynku. Technika ta wykorzystuje dokładną mapę budynku, na który artyści nakładają animację. Widzowie mają wrażenie, że budynek zmienia kształt, formę lub przeobraża się w zupełnie inny obiekt.˙Nie zabraknie także pokazów tańca, życzeń prezydenta miasta o północy i pokazów sztucznych ogni.(PAP)

pz/ rgr/ mic/ mmd/ zak/ kon/ kow/ szt/ mic/ kop/ api/ kpr/ ls/ jbr/

bETpmAnC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)