Trwa ładowanie...
bDARfmBh

Notowania

Muzyka – Wszystkie wiadomości

2
05.12.2020 9:49

TANTIEMY ZA MUZYKĘ
 / 
"All I Want For Christmas Is You". Świąteczny hit, który co roku przynosi krocie jej odtwórczyni

Hit czy gniot? To już kwestia gustu. Pewne jest, że co roku rozgłośnie radiowe na całym świecie puszczają od połowy listopada utwór Mariah Carey "All I Want For Christmas Is You". Dla wokalistki to czysty zysk. Każdego roku na tantemiach z tej jednej piosenki zarabia pół miliona dolarów.

1
01.09.2020 8:21

SPRZEDAŻ
 / 
Muzyczne wybory Polaków. Przestaliśmy kupować płyty, chyba że chodzi o winyle

Już ponad połowa sprzedawanej u nas muzyki to cyfrowe pliki. Polacy przestali lubić płyty CD, za to coraz chętniej kupują winyle. Pandemia nie zaszkodziła modzie na retro w muzyce.

4
09.08.2020 9:04

INWESTYCJE
 / 
Wydał na piosenki już ponad 3,4 mld zł. "To lepsza inwestycja niż złoto"

"Piosenki są bardziej wartościowe niż złoto - i to dosłownie", uważa Merck Mercuriadis. Były menedżer znanych artystów dwa lata temu założył firmę skupującą prawa do najbardziej znanych hitów. Firma wydała już na to już ponad 700 mln funtów.

27
04.07.2020 15:51

PASJA
 / 
W pracowni lutnika. O drewnie, które żyje, skręca się i gra

- Każdy instrument ma swoją własną historię, jakąś swoją wyjątkową cechę. Na przykład, udało nam się stworzyć basówkę z kawałka dębu, który - jak się okazało - miał 2100 lat. Dąb, z którego zbudowaliśmy gitarę, rósł w czasach, kiedy po ziemi chodzili dziadkowie Kleopatry czy Juliusza Cezara - mówi money.pl Marek Dąbek, lutnik, przedsiębiorca i konstruktor gitar basowych.

19.06.2020 12:52

ZBIGNIEW HOŁDYS
 / 
Koncerty online. Hołdys: strefa, nad którą rząd nie ma kontroli

Branża artystyczna wciąż czeka na odmrożenie. - Mam cichą nadzieję, że artyści się zorientują, iż powstała nowa strefa, nad którą rząd nie będzie miał żadnej kontroli, czyli płatne koncertowanie w internecie. Zagramy pełen koncert w sali, w której można spełnić warunki sanitarne, a ludzie go obejrzą w internecie i zapłacą za to parę groszy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Zbigniew Hołdys. - To jest jakieś wyjście i dla wielu młodych zespołów tak będzie wygodnie. Natomiast jeśli chodzi o przeżycia emocjonalne najwyższego sortu, to pamiętajmy, że jednak koncert to jest widowisko. Najprostszy polski artysta ma choreografię, tancerzy, pokazuje sztuczki, efekty wizualne. I tego się odtworzyć przez internet nie da - dodał.

bDARfmBj
237
19.06.2020 12:01

ZBIGNIEW HOŁDYS
 / 
Wybory 2020. Hołdys: chciałbym, żeby Polska była normalnym krajem

Zbliżają się wybory prezydenckie, czy Zbigniew Hołdys napisał by piosenkę polityczną? - Nigdy nie napisałem żadnej piosenki na kampanię polityczną, byli nawet cwaniacy, którzy chcieli wykorzystać moją piosenkę bez zgody. Trump bezkarnie bierze piosenki różnych wykonawców, to bardzo nieeleganckie - powiedział muzyk w programie "Money. To się liczy". - Specjalnie komponować nie zamierzam, mógłbym oczywiście ofiarować którąś ze swoich piosenek. Wiem komu bym nie ofiarował, wiem z czyjego powodu się źle czuję w Polsce i tego nie będę ukrywał. Polacy muszą wiedzieć, że prezydent to instytucja. W Ameryce jest takie urządzenie, które kopiuje autografy. To można takie urządzenie kupić i ono już będzie za człowieka podpisywać wszystko, co się tam położy - dodał. - Gospodarka to jedno, kultura to drugie. Moralność i ekonomia to dwa oddzielne tory - podkreślił.

12
19.06.2020 11:35

ZBIGNIEW HOŁDYS
 / 
Muzycy wciąż nie grają koncertów. Hołdys: rządu bym nie winił

Odmrażanie gospodarki omija muzyków, wciąż nie mogą grać koncertów. - Ja bym rządu nie winił. Jest milion powodów, by mówić o tym rządzie nieciekawie, jednak na to staram się patrzeć jak człowiek rozumny. Z tego rodzaju zarazą nie mieliśmy jeszcze do czynienia - powiedział w programie "Money. To się liczy" Zbigniew Hołdys. - Wakacje to okres żniw koncertowych, mnóstwo koncertów plenerowych i nagle staje cały przemysł. Ludzie wzięli kredyty, zaplanowali sobie życie i nie mogą się z tego wywiązać. Oczywiście nikt się nad nimi nie lituje. Słyszę głosy kolegów, to nie są tylko zespoły. To cała ekipa techniczna, transport. Ci ludzie też czekają na te letnie żniwa - dodał.

27
09.03.2020 16:57

FIRMA
 / 
Sprzedał gitary, aby założyć biznes. Dziś jego produktów używają gwiazdy rocka

Od akustyka do przedsiębiorcy. Emil Stołecki założył firmę Lime Ears, aby produkować spersonalizowane słuchawki. Biznes zaczął szybko rosnąć, gdy audio-gadżetami zainteresowali się artyści. Słuchawek polskiego projektu używają dziś Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Decapitated, Paradise Lost czy wirtuoz gitary basowej Les Claypool.

18
30.07.2019 19:05

WIADOMOŚCI
 / 
Piekło zamarzło. Polacy wolą black metal od Eda Sheerana

Nie Ed Sheeran, nie Dawid Posiadło ani nawet Roksana Węgiel, ale black metalowa Batushka jest najlepiej sprzedającym się wykonawcą w Polsce. Okazuje się, że nawet nisza nad niszami może wejść do mainstreamu i stać się dobrym biznesem. Zaznaczmy - dla wytwórni.

bDARfmBp
09.04.2019 12:10

“Muzyka to piękno, a kosmos to jest poznanie”. Spotkanie z ks. prof. Michałem Hellerem

Co muzyka i kosmos mają wspólnego? I czy w ogóle coś mają? Czy da się przedstawić za pomocą nut dźwięki Wielkiego Wybuchu i innych kosmicznych zjawisk? Na to i na inne pytania 3 kwietnia w Filharmonii Podkarpackiej odpowiadali ks. prof. Michał Heller – uczony, kosmolog, filozof i teolog oraz prof. Konstanty Andrzej Kulka – wybitny skrzypek.

3
02.08.2018 18:16

WIADOMOŚCI
 / 
Nowy sposób hakerów. Nielegalna muzyka za kryptowaluty

Sprzedaż muzyki w sieci kojarzy się raczej z serwisami typu iTunes. Tymczasem działa grupa, której model biznesowy trudno uznać za legalny. Music Mafia włamuje się na strony, kradnie niepublikowane utwory artystów, a następnie sprzedaje je za bitcoiny. Chętnych nie brakuje.

23.04.2018 20:26

APPLE
 / 
Apple i Shazam pod lupą urzędników UE. Przejęcie ograniczy konkurencję?

Ruszyły analizy, których efektem będzie zgoda lub blokada transakcji szacowanej na 400 mln dolarów.

09.10.2017 7:13

GOSPODARKA
 / 
Eksport polskiej muzyki. Wpływy rosną bardzo powoli

Wytwórnie narzekają na to, że polscy artyści słabo śpiewają po angielsku i mają nierealistyczne oczekiwania dotyczące międzynarodowej kariery.

bDARfmBq
3
17.04.2016 9:38

NAJWAŻNIEJSZE
 / 
Płyty z muzyką odchodzą do lamusa. Tak teraz kupują melomani

Sprzedaż muzyki cyfrowej stanowi już 45 procent rynku i jest większa o 6 punktów procentowych od sprzedaży tradycyjnych nośników. Tak wynika z raportu, opublikowanego przez Międzynarodową Federację Przemysłu Fonograficznego.

17.03.2015 15:48

PRAWO AUTORSKIE
 / 
Pieniądze dla autorów za wypożyczenie książki z biblioteki zakłada projekt nowelizacji prawa autorskiego

Przyjęte przez rząd propozycje zapewniają też twórcom książek piszącym po polsku i tłumaczom wynagrodzenia z tytułu użyczania egzemplarzy ich utworów przez biblioteki publiczne.

12.02.2014 9:10

MEDIA
 / 
70 proc. światowej sławy muzyków walczy z chorobami zawodowymi

Ból stawów, skurcze mięśni, szumy uszne. Specjalny ambulans dla muzyków jest odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie na tego typu placówkę.

25.08.2013 11:05

WIADMOMOŚCI
 / 
Wielkie gwiazdy na festiwalu muzyki filmowej

Craig Armstrong, James Newton Howard, Alberto Iglesias i Don Davis przyjadą do Krakowa, aby 28 września wziąć udział w Festiwalu Muzyki Filmowej.

28.07.2013 7:40

MUZYKA W INTERNECIE
 / 
Piractwo w Polsce? Polacy kupują coraz więcej muzyki

W momencie, gdy na świecie spadają wpływy z dzieł muzycznych, w naszym kraju odnotowano wzrosty.