Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria: Czerwony Krzyż i Czerwony Półksiężyc z pierwszą pomocą w Darze

0
Podziel się

Do Dary, miasta na południowym zachodzie Syrii, gdzie w połowie marca
rozpoczęły się protesty przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada, dotarł w czwartek pierwszy
konwój z pomocą od Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i syryjskiego Czerwonego Półksiężyca.

bEifUtfp

*Do Dary, miasta na południowym zachodzie Syrii, gdzie w połowie marca rozpoczęły się protesty przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada, dotarł w czwartek pierwszy konwój z pomocą od Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i syryjskiego Czerwonego Półksiężyca. *

Konwojowi, złożonemu z dwóch ciężarówek z wodą pitną oraz dwóch ciężarówek z żywnością i środkami pierwszej pomocy, towarzyszyło 13 ekspertów z Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża i syryjskiego Czerwonego Półksiężyca - poinformował rzecznik MKCK Hisham Hassan.

"Dostaliśmy zielone światło na wyjazd do Dary. Pomoc została dowieziona. Ekipa wraca teraz do Damaszku" - powiedział Hassan.

bEifUtfr

W Darze od sześciu tygodni trwały protesty przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada. Armia wkroczyła tam dziesięć dni temu. Z miasta docierały informacje o ostrzale artyleryjskim, o snajperach na dachach domów, o braku wody, żywności i lekarstw.

Organizacje praw człowieka informują o ponad 560 zabitych i około 8 tys. aresztowanych lub zaginionych od czasu rozpoczęcia w Darze i innych syryjskich miastach antyrządowych protestów. (PAP)

jo/ mc/

8924696 arch.

bEifUtfS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)