Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria: Dymisja wicepremiera, który rozmawiał z Amerykanami

0
Podziel się

Syryjska telewizja poinformowała we wtorek, że wicepremier Syrii
Kadri Dżamil, który w weekend rozmawiał z przedstawicielami władz USA, został zdymisjonowany za
"przekroczenie" swych uprawnień. Dżamil rozmawiał z Amerykanami w Genewie.

bEsfbFyt

Syryjska telewizja poinformowała we wtorek, że wicepremier Syrii Kadri Dżamil, który w weekend rozmawiał z przedstawicielami władz USA, został zdymisjonowany za "przekroczenie" swych uprawnień. Dżamil rozmawiał z Amerykanami w Genewie.

"Dżamil został zdymisjonowany, ponieważ samowolnie opuścił miejsce pracy ... i podjął działania poza krajem bez ustalenia tego z rządem" - głosi oświadczenie przekazane przez syryjską tv.

Według agencji Reuters, która powołuje się na źródła amerykańskie i bliskowschodnie, Dżamil spotkał się w sobotę w Genewie z byłym ambasadorem USA w Syrii Robertem Fordem; rozmawiali na temat konferencji nazwanej Genewa 2. Spotkanie, według rozmówców Reutera, "było długie, lecz bezużyteczne", a odbyło się po wcześniejszych rozmowach Dżamila z rosyjskimi dyplomatami w Moskwie.

bEsfbFyv

Wielokrotnie zapowiadana i odraczana konferencja pokojowa Genewa 2 ma utorować drogę do rozwiązania krwawego konfliktu w Syrii, który trwa od marca r. 2011. Problemem jest jednak zgromadzenie przy jednym stole rebeliantów, którzy chcą, by zwalczany przez nich prezydent Baszar el-Asad ustąpił, i władz w Damaszku, które nie zgadzają się na żadne warunki wstępne rozmów.(PAP)

mmp/ mc/

14923938 14923274 14923501 arch.

bEsfbFyW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)