Notowania

wiadomości
18.04.2011 23:15

Syria: MSW: Antyrządowe demonstracje to zbrojne powstanie

Demonstracje antyrządowe, których uczestnicy domagają się ustąpienia prezydenta Baszara al-Asada, to zbrojne powstanie uzbrojonych grup salafickich (islamskich fundamentalistów) - oceniło w poniedziałek syryjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Demonstracje antyrządowe, których uczestnicy domagają się ustąpienia prezydenta Baszara al-Asada, to zbrojne powstanie uzbrojonych grup salafickich (islamskich fundamentalistów) - oceniło w poniedziałek syryjskie ministerstwo spraw wewnętrznych. *

Ostatnie wydarzenia to dowód na to, że demonstracje to "zbrojne powstanie uzbrojonych grup należących do organizacji salafickich, szczególnie w miastach Homs i Banias" - oznajmił resort w oświadczeniu.

Podczas poniedziałkowego pogrzebu 8 demonstrantów, zastrzelonych w niedzielę w mieście Homs w środkowej Syrii, tysiące ludzi domagały się ustąpienia prezydenta Baszara al-Asada.

Przetaczająca się obecnie przez Syrię fala niepokojów, którą zapoczątkowały miesiąc temu demonstracje w mieście Dara na południu, to najpoważniejsze jak dotąd polityczne wyzwanie dla Asada. Obecny prezydent objął władzę w 2000 roku jako następca swego zmarłego ojca, sprawującego dyktatorskie rządy ponad 30 lat.

Organizacje obrony praw człowieka szacują, że w trakcie trwających od połowy marca protestów syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły ponad 200 demonstrantów. (PAP)

akl/

8811969 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz