Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Syria: Obserwatorium: 300 zabitych w ciągu ośmiu dni nalotów w Aleppo

0
Podziel się:

Ok. 300 osób, w tym 87 dzieci, zginęło w ciągu ośmiu dni bombardowań
prowadzonych przez syryjskie reżimowe siły powietrzne nad kontrolowanymi przez rebeliantów
dzielnicami Aleppo oraz w prowincji - podało w poniedziałek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Ok. 300 osób, w tym 87 dzieci, zginęło w ciągu ośmiu dni bombardowań prowadzonych przez syryjskie reżimowe siły powietrzne nad kontrolowanymi przez rebeliantów dzielnicami Aleppo oraz w prowincji - podało w poniedziałek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Jak sprecyzowało obserwatorium, wśród ofiar śmiertelnych od 15 do 22 grudnia było 87 dzieci, 30 kobiet i 30 rebeliantów.

Według syryjskiej opozycji i organizacji pozarządowych reżim prezydenta Baszara el-Asada zdecydował się na naloty, aby złamać tamtejszych mieszkańców i podburzyć ich przeciwko rebeliantom. Źródła w służbach bezpieczeństwa powiedziały w poniedziałek agencji AFP, że armia reżimowa uciekła się do nalotów z powodu braku sukcesów ofensywy lądowej; wysoka liczba ofiar wśród ludności wynika z tego, że pozycje rebeliantów znajdują się w sercu stref cywilnych.

Od lata 2012 roku Aleppo, w północno-zachodniej Syrii, jest podzielone na sektory rebeliantów i strefy pod kontrolą reżimu.

Organizacja Human Rights Watch w sobotę podawała bilans ponad 200 zabitych od 15 do 18 grudnia, oceniając sytuację w Aleppo jako "katastrofalną". (PAP)

ksaj/ ro/

15359322

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)