Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria: Opozycja skłonna wziąć udział w konferencji pokojowej

0
Podziel się

Przywódca opozycyjnej Syryjskiej Koalicji Narodowej Ahmad
Dżarba oświadczył, że ugrupowanie to jest gotowe wziąć udział w proponowanej konferencji pokojowej
w Genewie, jeśli celem będzie utworzenie syryjskiego rządu tymczasowego z wszelkimi uprawnieniami.

bEqCvAvF

Przywódca opozycyjnej Syryjskiej Koalicji Narodowej Ahmad Dżarba oświadczył, że ugrupowanie to jest gotowe wziąć udział w proponowanej konferencji pokojowej w Genewie, jeśli celem będzie utworzenie syryjskiego rządu tymczasowego z wszelkimi uprawnieniami.

Reuters informuje o tym w niedzielę, powołując się na pismo Dżarby do Rady Bezpieczeństwa ONZ z datą 19 września. Przywódca Syryjskiej Koalicji Narodowej podkreślił w nim, że "wszystkie strony muszą zgodzić się co do tego, że celem konferencji będzie ustanowienie rządu tymczasowego z pełnią władzy wykonawczej".

Reuters podkreśla, że jest to pierwsze tak wyraźne zobowiązanie się przez Syryjską Koalicję Narodową, popierana przez Zachód i kraje arabskie, do udziału w konferencji pokojowej proponowanej przez Stany Zjednoczone i Rosję.

bEqCvAvH

Rzecznik Koalicji powiedział w niedzielę w Stambule, że w mocy pozostają stawiane wcześniej warunki udziału tego ugrupowania w negocjacjach pokojowych - informuje agencja dpa. Wymienił położenie kresu władzy Asada i zakończenie działań bojowych przez siły reżimowe. (PAP)

az/ woj/

14627169 14627676

bEqCvAwi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)