Notowania

wiadomości
28.05.2012 12:53

Syria: Przedstawiciel władz: Annan we wtorek spotka się z Asadem

# dochodzi informacja o przybyciu Annana do Damaszku #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o przybyciu Annana do Damaszku #

28.05. Damaszek (PAP/AFP,AP) - Wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej Kofi Annan ma spotkać się we wtorek w Damaszku z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem - poinformował w poniedziałek agencję AFP wysoki rangą przedstawiciel syryjskiego reżimu. Były szef ONZ w poniedziałek przybył do Damaszku.

W piątek rzecznik Annana podawał, że rozważa on przyjęcie zaproszenia do odwiedzenia Syrii. Nie potwierdził jednak terminu wizyty, wskazując na względy bezpieczeństwa.

W poniedziałek syryjska telewizja państwowa Al-Ichbarija poinformowała o przyjeździe Annana do Damaszku. Informację tę potwierdził jego rzecznik Ahmad Fawzi. Annan jeszcze tego dnia ma przeprowadzić rozmowy z szefem dyplomacji syryjskiej Walidem el-Mu'allimem.

To druga wizyta byłego szefa ONZ w ogarniętym konfliktem kraju od rozpoczęcia misji mediacyjnej trzy miesiące temu.

W niedzielę Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła syryjski rząd za masakrę w Huli, na zachodzie Syrii, w której od piątku zginęło ponad 100 osób. O liczbie tej informowali obserwatorzy ONZ, którzy udali się na miejsce.

Annan, który 23 lutego został międzynarodowym wysłannikiem do Syrii, pierwszą wizytę w tym kraju złożył 10 marca. Na jej zakończenie uzyskał zarówno od władz, jak i opozycji zapewnienie, że będą przestrzegać kilkupunktowego planu pokojowego, przewidującego m.in. rozejm. Obowiązujące formalnie od 12 kwietnia zawieszenie broni jest jednak regularnie naruszane. (PAP)

akl/ ro/

11503780 11505240 11505204, arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz