Notowania

wiadomości
28.11.2012 17:00

Syria: Rebelianci zestrzelili myśliwiec MiG-23

# Informacja o typie zestrzelonego samolotu i losie pilota #

Podziel się
Dodaj komentarz

# Informacja o typie zestrzelonego samolotu i losie pilota #

28.11. Damaszek (PAP/Reuters, AP) - Syryjscy rebelianci zestrzelili w środę w prowincji Aleppo na północy kraju samolot bojowy lotnictwa rządowego, używając w tym celu pocisku kierowanego - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. W internecie pokazano ujętego pilota maszyny.

Jak podała turecka agencja Anadolu powołując się na źródła powstańcze, samolot myśliwsko-bombowy MiG-23 został strącony w pobliżu opanowanego przez rebeliantów miasta Daret Azzeh.

Zamieszczone w internecie nagranie wideo przedstawia mężczyznę w zielonym kombinezonie niesionego przez pole. Krwawi on silnie z rany na głowie i wydaje się nieprzytomny. "To pilot, który atakował domy cywilów" - głosi wypowiadana spoza kamery informacja. Udostępniono ponadto inne nagranie, na którym widać dymiący i osmalony ogon wraku samolotu.

Rebelianci w przeszłości już kilkakrotnie informowali o zestrzeleniu rządowych samolotów bądź śmigłowców. W ostatnim czasie opanowali kilka wojskowych baz wyposażonych w broń przeciwlotniczą, ale nie wiadomo, w jakim stopniu są w stanie zrobić z niej użytek.

Dzień wcześniej źródła opozycyjne poinformowały o zestrzeleniu przez rebeliantów za pomocą rakiety ziemia-powietrze reżimowego śmigłowca. Do zdarzenia tego doszło także w prowincji Aleppo. Śmigłowiec został trafiony, gdy atakował okolice bazy wojskowej, szturmowanej przez powstańców. (PAP)

dmi/ kar/

12722488 12723832 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz