Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria: Setki żołnierzy wkroczyły do Sakby na przedmieściach Damaszku

0
Podziel się

Kilkuset syryjskich żołnierzy w pełnym rynsztunku bojowym
wkroczyło w nocy ze środy na czwartek do miejscowości Sakba położonej na przedmieściach stolicy
kraju, Damaszku. Wojsko wchodziło do domów i dokonywało aresztowań - poinformowali świadkowie.

bEhETdsR

Kilkuset syryjskich żołnierzy w pełnym rynsztunku bojowym wkroczyło w nocy ze środy na czwartek do miejscowości Sakba położonej na przedmieściach stolicy kraju, Damaszku. Wojsko wchodziło do domów i dokonywało aresztowań - poinformowali świadkowie.

"Zanim weszli odcięli środki łączności. Nie było oporu. Demonstracje w Sakbie były pokojowe. Wielu ludzi zostało aresztowanych" - powiedział w rozmowie z agencją Reutera jeden z mieszkańców.

W ubiegły piątek podczas manifestacji, której uczestnicy domagali się ustąpienia prezydenta Baszara el-Asada, ulicami Sakby przeszły tysiące ludzi.

bEhETdsT

Również na najbliższy piątek syryjska opozycja zaapelowała o udział w demonstracjach pomimo serii aresztowań na terenie całego kraju.

"Piątek wyzwania, 6 maja 2011 roku, Syria, zbliża się wolność, naród chce obalenia reżimu" - napisano na stronie internetowej "Syryjska rewolucja 2011", stworzonej przez młodych opozycjonistów. "W ten piątek wyzwania, przeciwstawimy się niesprawiedliwości, przeciwstawimy się uciskowi, przeciwstawimy się strachowi, wyzwolimy się" - wzywa opozycja.

Syryjskie władze rozmieściły w środę dziesiątki czołgów na obrzeżach miast Rastan i Banias, gdzie szczególnie silne są wpływy opozycji, jednak nie złamały determinacji demonstrantów.

Organizacje broniące praw człowieka informują o około 8 tys. aresztowanych lub zaginionych od czasu rozpoczęcia antyrządowych protestów 15 marca. Śmierć miało ponieść ponad 560 osób. (PAP)

bEhETdsZ

keb/ ap/

8917606

bEhETdtu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)