Notowania

odwołanie
13.10.2009 16:29

Syria zadowolona z odwołania ćwiczeń turecko-izraelskich

Rząd Syrii wyraził we wtorek zadowolenie z odwołania przez Turcję planowanych wspólnych ćwiczeń wojskowych z Izraelem, deklarując jednocześnie, że syryjsko-turecka współpraca militarna rozwija się pomyślnie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rząd Syrii wyraził we wtorek zadowolenie z odwołania przez Turcję planowanych wspólnych ćwiczeń wojskowych z Izraelem, deklarując jednocześnie, że syryjsko-turecka współpraca militarna rozwija się pomyślnie. *

"Witamy z uznaniem odwołanie przez Turcję wspólnych ćwiczeń z Izraelem. Syrię niepokoją tego rodzaju ćwiczenia wojskowe i ucieszyło nas, że zostały odwołane, gdyż Izrael nadal atakuje Palestyńczyków i meczet Al-Aksa (w Jerozolimie)" - powiedział minister spraw zagranicznych Walid el-Muallim na wspólnej konferencji prasowej z szefem tureckiej dyplomacji Ahmetem Davutoglu w mieście Aleppo w pobliżu granicy z Turcją.

Będąca jedynym regionalnym sojusznikiem Izraela Turcja odwołała w ubiegłym tygodniu planowane na bieżący miesiąc międzynarodowe wojskowe ćwiczenia lotnicze z izraelskim udziałem. Rząd Izraela zareagował na tę decyzję znacznym zaniepokojeniem.

By je rozproszyć, Davutoglu oświadczył we wtorek: "Strategiczna współpraca obu naszych państw (Syrii i Turcji) jest posłaniem dla całego regionu, ale nie kieruje się ona przeciwko komukolwiek".

W uroczystym spotkaniu z okazji wprowadzenia ruchu bezwizowego między Syrią i Turcją wzięło udział ponad 20 ministrów z obu państw. Podpisali oni umowy dotyczące współpracy dwustronnej. (PAP)

dmi/ mc/

4928141

Tagi: odwołanie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz