Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
al-kaida
10.04.2013 15:06

Syryjscy bojownicy powołują się na Al-Kaidę

Walczące w Syrii ugrupowanie dżihadystyczne o nazwie Front al-Nusra przyrzekło lojalność głównemu szefowi Al-Kaidy Ajmanowi al-Zawahiriemu .

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Walczące w Syrii ugrupowanie dżihadystyczne o nazwie Front al-Nusra przyrzekło lojalność głównemu szefowi Al-Kaidy Ajmanowi al-Zawahiriemu - wynika z nagrania audio, umieszczonego dziś na powiązanych z islamistami stronach internetowych.

_ Synowie Frontu al-Nusra ponawiają przyrzeczenie (lojalności) wobec szejka dżihadu Ajmana al-Zawahiriego i oświadczają, że będą mu posłuszni _ - powiedział na nagraniu Abu Mohamed al-Golani, który kieruje ugrupowaniem. Front al-Nusra przyznaje się do wielu zamachów wymierzonych w syryjski reżim prezydenta Baszara el-Asada.

Ajman al-Zawahiri stanął na czele Al-Kaidy po śmierci Osamy bin Ladena. We wtorek irackie skrzydło Al-Kaidy, Islamskie Państwo w Iraku (ISI), poinformowało, że Front al-Nusra jest jego odgałęzieniem.

Golani powiedział, że oficjalnie nic mu nie wiadomo o oświadczeniu ISI. _ Informujemy, że ani dowództwo al-Nusry, ani jego rada konsultacyjna (...) nie zostali poinformowani o tym oświadczeniu _ - zapewnił Golani. Podkreślił przy tym, że _ Front al-Nusra chce zachować swoją odrębność, ale jest dumny ze sztandaru ISI i z tych, którzy przelewają za niego krew _.

We wtorek szef ISI szejk Abu Bakr al-Bagdadi oświadczył, że Front al-Nusra _ jest w rzeczywistości skrzydłem ISI _. Dodał, że dwie organizacje zjednoczą się pod nazwą Islamskie Państwo w Iraku i w Lewancie.

Kurs akcji JSW w ciągu ostatnich trzech miesięcy

Tagi: al-kaida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz