Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Syryjski generał zabity przez rebeliantów

0
Podziel się:

Generał syryjskiej armii został zabity przez rebeliantów podczas pełnienia obowiązków służbowych we wschodniej Syrii - poinformowała syryjska telewizja państwowa.

Syryjski generał zabity przez rebeliantów
(Polaris/East News)
bEDBVGuZ

Dżameh Dżameh zginął podczas pełnienia obowiązków służbowych we wschodniej Syrii - poinformowała syryjska telewizja państwowa. Portal MediArabe.info pisze, że generał zginął w walce.

Dżameh był szefem zarządu wywiadu wojskowego we wschodniej prowincji Deir al-Zor, zabito go w noszącej taką samą nazwę stolicy prowincji.

Zabity był, jak pisze agencja Associated Press, jednym z najbardziej wpływowych oficerów syryjskiej armii i odegrał ważną rolę w Libanie wówczas, gdy Damaszek faktycznie rządził w tym kraju.

bEDBVGvb

Nie podano, kiedy generał został zabity. Telewizja państwowa oświadczyła, że stało się to _ podczas misji w obronie Syrii i jej mieszkańców _.

Miasto Deir al-Zor jest miejscem starć między wojskiem syryjskim a rebeliantami od ponad roku. Trwający od marca 2011 roku krwawy konflikt wewnętrzny w Syrii spowodował dotąd ponad 100 tys. ofiar śmiertelnych i trwałe przemieszczenie około 7 mln ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
"Asad przechytrzył Amerykanów" - _ Dzięki konwencji o zakazie broni chemicznej, dyktator uzyskał pole manewru. To akt słabości USA _ - krytykują eksperci.
Obama o Syrii: "Nie możemy zamykać oczu" - _ Proszę członków Kongresu, z obu partii, by zjednoczyli się i działali na rzecz świata _ - przemawiał prezydent USA.
Asad: Turcja zapłaci za wspieranie terrorystów Przywódca Syrii mówił też o zestrzelonym we wrześniu przez armię turecką syryjskim śmigłowcu. Przyznał, że maszyna naruszyła turecką przestrzeń powietrzną.
bEDBVGvC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)