Notowania

wypadki drogowe
15.12.2012 15:58

Sytuacja na drogach. Ekstremalnie trudne warunki w Europie

Policja Czech, Słowacji, Węgier i Austrii ostrzegła kierowców przed ekstremalnie trudnymi warunkami jazdy. Drogi Europy Środkowej pokryła gołoledź. Doszło do wielu wypadków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mirefa/iStockphoto)

Policja Czech, Słowacji, Węgier i Austrii ostrzegła kierowców przed _ ekstremalnie trudnymi _ warunkami jazdy. Drogi Europy Środkowej pokryła gołoledź. Doszło do wielu wypadków.

W Austrii najgorsze warunki jazdy panują w Górnej i Dolnej Austrii oraz Vorarlbergu. W kilku karambolach w miejscowości Marchtrenk z udziałem 10 aut zginęły dwie osoby, dwie kolejne zostały ranne. O skomplikowanych warunkach drogowych świadczy wypadek w Vorarlbergu, gdzie kierowca samochodu osobowego nie zdołał wyhamować na parkingu i wjechał pod stojącą ciężarówkę. Kierowcę w ciężkim stanie przewieziono do szpitala.

O zachowanie szczególnej ostrożności na drogach apeluje policja Czech. Wszystkie tranzytowe połączenia są przejezdne, ale bardzo śliskie. Najgorsza sytuacja panuje w województwach libereckim, usteckim i karlowarskim. W Górach Rudawskich i w Karkonoszach zamknięto kilkanaście odcinków dróg. Od sobotniego rana wydarzyło się tam aż 50 karamboli. Jedna osoba zginęła, a 5 kolejnych osób zostało rannych.

W samej Pradze doszło do ponad 100 stłuczek. W centrum zderzyły się nawet dwa samochody strażackie. Oblodzone są również chodniki. Praskie karetki przewiozły do szpitali ze złamaniami rąk i nóg 50 pacjentów. Rzeczniczka praskiej policji Eva Kropaczova zaapelowała do mieszkańców stolicy o pozostanie w domach. Praski Sztab Antykryzysowy nie wykluczył wprowadzenia stanu kryzysowego. Czeski Urząd Hydrometeorologiczny ostrzegł przed opadami marznącego deszczu aż do niedzielnego popołudnia.

Z gołoledzią walczy też sąsiednia Słowacja. Lód pokrył wszystkie drogi pod Tatrami. Policja ostrzega przed trudnymi warunkami na trasie D-2 w okolicach Liptowskiego Mikulasza i Popradu. Do wielu wypadków doszło na trasie R-1 między Bratysławą, Nitrą i Żarnovicą. Sytuację pogarsza wiatr, który osiąga w porywach 120 km na godzinę.

Z pokrytymi lodem szosami zmagają się również drogowcy Węgier. Węgierski Instytut Meteorologii ogłosił alert na przeważającym obszarze kraju. Z powodu kolizji kilku samochodów zamknięto autostradę M-8 prowadzącą z Wiednia do Budapesztu między miejscowościami Dunaujvaros i Dunavecse. Na drogi wyjechało 400 piaskarek. Także na Węgrzech policja apeluje do kierowców, aby nie wyjeżdżali z domów.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto skutki śnieżyc. Kiedy pogoda się poprawi? Są pierwsze ofiary śmiertelne tegorocznych mrozów, a przed nami kolejna zimna noc. Zobacz, kiedy czeka nas ocieplenie.
Tragiczny początek wakacji. Zginęło 30 osób W pierwszy wakacyjny weekend policja zatrzymała aż 1900 nietrzeźwych kierowców. Na drogach zginęło 30 osób.
Tragiczny bilans majówki na drogach Najgorsze dopiero przed kierowcami.
Tagi: wypadki drogowe, drogi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz