Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Egipcie. Armia rozbiera budynki przy granicy

0
Podziel się:

Armia egipska rozbiera kryjące tunele budynki w szerokim do jednego kilometra pasie przy granicy ze Strefą Gazy.

Sytuacja w Egipcie. Armia rozbiera budynki przy granicy
(AP/Fotolink/East News)
bFeLrIrp

Armia egipska rozbiera kryjące tunele budynki w szerokim do jednego kilometra pasie przy granicy ze Strefą Gazy - poinformował na konferencji prasowej w Kairze wojskowy rzecznik Ahmed Ali.

Jak zaznaczył, _ istnieje współpraca między (działającymi na Synaju) zbrojnymi ugrupowaniami terrorystycznymi i ich partnerami w Strefie Gazy i monitorowano więcej niż jedną wspólną operację _.

Według Alego w trakcie prowadzonej w bieżącym tygodniu operacji przeciwko islamistycznym rebeliantom na Synaju wojsko przejęło między innymi rakiety przeciwlotnicze i motolotnie, co świadczy o opracowywaniu nowych metod ataków.

bFeLrIrr

Wywrotowa działalność zbrojna na Synaju stanowi następstwo obalenia długoletniego autokratycznego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka przez społeczną rewoltę w lutym 2011 roku. Ataki nasiliły się tam wyraźnie po odsunięciu na początku lipca od władzy przez wojsko islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego. 31 sierpnia przepływający Kanałem Sueskim statek został ostrzelany z rakietowych granatników przeciwpancernych.

Jak zaznaczył Ali, wojsko _ zajmuje się _ każdym stanowiącym zagrożenie dla bezpieczeństwa budynkiem w przylegającym do Strefy Gazy pasie szerokości od 500 metrów do jednego kilometra. Domy takie kryją wyloty tuneli używanych do przemycania broni ze Strefy Gazy.

Rzecznik poinformował, że od 30 czerwca wojsko zniszczyło 152 tunele, a w trakcie prowadzonej obecnie operacji aresztowano 309 islamskich ekstremistów.

Czytaj więcej w Money.pl
Armia zaatakowała. Nie żyje dziewięć osób Wspierane przez śmigłowce bojowe pododdziały armii Egiptu zaatakowały kryjówki islamistycznych rebeliantów na półwyspie Synaj, zabijając 9 ludzi i aresztując 10.
W Egipcie coraz gorzej. Gwałtowne starcia Do walk między zwolennikami i przeciwnikami obalonego przez armię prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego doszło w stolicy kraju.
Turcja wysyła czołgi na granicę z Syrią Według agencji Dogan w prowincji Hatay rozmieszczono około 20 pojazdów, w tym czołgi.
bFeLrIrS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)