Notowania

wiadomości
03.03.2013 21:20

Szczecin: Ewakuacja noworodków ze szpitala z powodu awarii prądu

# dochodzą kolejne informacje o ewakuacji #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą kolejne informacje o ewakuacji #

03.03. Szczecin (PAP) - W szczecińskim szpitalu klinicznym na Pomorzanach w związku z awarią prądu w niedzielę późnym wieczorem ewakuowano ośmioro noworodków. Przygotowano także szpital w podszczecińskich Policach, gdyby była potrzeba ewakuacji kolejnych. Nie wiadomo, co jest przyczyną awarii.

Awaria objęła trzy kliniki: ginekologii i położnictwa, patologii noworodków oraz ginekologii onkologicznej. Łącznie pacjentami tych trzech klinik jest 65 osób, z czego 12 noworodków, wśród nich 12 wcześniaków. Pozostałe osoby to kobiety ciężarne i te tuż po porodzie.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Elżbieta Sochanowska noworodki ewakuowano karetkami pogotowia; niektóre w inkubatorach. Dzieci przewieziono do szpitala w dzielnicy Zdroje. Personel trzech klinik, w których wystąpiła awaria, pojechał z ewakuowanymi wcześniakami, by wspomóc tamtejszych lekarzy.

Akcję wspomaga policja i straż miejska. Na miejscu jest wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz.

Jak powiedział wojewoda dziennikarzom, w związku z awarią dyrektor szpitala podjął decyzję o ewakuacji części pacjentów i - jak zapewnił - sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

Rektor pomorskiej Akademii Medycznej prof. Andrzej Ciechanowicz powiedział, że trwają próby przywrócenia zasilania, ale w tej chwili wszyscy koncentrują się na zapewnieniu bezpieczeństwa pacjentom.

Zapewnił, że decyzję o kolejności ewentualnej dalszej ewakuacji będą podejmowali lekarze. Gdyby była potrzeba ewakuacji kolejnych dzieci, przygotowano już na ich przyjęcie szpital w podszczecińskich Policach.

Ani wojewoda, ani rektor nie udzielili odpowiedzi na pytanie, co może być przyczyną awarii.(PAP)

epr/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz