Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczecińskie Spotkania ze Skandynawią

0
Podziel się

Wystawa fotografii, panel dyskusyjny, pokaz kulinarny znalazły się w
programie "Szczecińskich Spotkań ze Skandynawią. Impreza, która odbywa się w czwartek wieczorem,
jest zapowiedzią planowanego na przyszły rok trzydniowego spotkania polskiego i skandynawskiego
biznesu.

bEhxUtpN

Wystawa fotografii, panel dyskusyjny, pokaz kulinarny znalazły się w programie "Szczecińskich Spotkań ze Skandynawią. Impreza, która odbywa się w czwartek wieczorem, jest zapowiedzią planowanego na przyszły rok trzydniowego spotkania polskiego i skandynawskiego biznesu.

"To wydarzenie stanowi preludium do targów poświęconych krajom Skandynawskim, włączając w to Arktykę i Antarktydę pod nazwą Nordlandica, które odbędą się w Szczecinie w marcu 2012 r." - powiedziała PAP rzeczniczka Polskiej Fundacji Sportu i Kultury Anna Mizerska.

Prezentowana podczas Spotkań wystawa autorstwa gościa specjalnego imprezy, podróżniczki i fotografika Elżbiety Dzikowskiej zatytułowana "Norweskie Inspiracje" to blisko 97 zdjęć, które pokazują pejzaże i architekturę Norwegii.

bEhxUtpP

Jak powiedziała PAP Dzikowska, Norwegia podziałała na nią inspirująco. "Znalazłam tam życie zgodne z naturą, ludzi, którzy szanują na co dzień swoją tradycję" - zaznaczyła. "Podczas otwarcia opery w Norwegii widziałam ponad połowę gości w strojach regionalnych" - dodała podróżniczka.

Szczecińskim Spotkaniom towarzyszy także dyskusja polskich i skandynawskich przedsiębiorców zrzeszonych w Polsko-Skandynawskiej Izbie Gospodarczej, poświęcona m.in. związkom biznesu z kulturą i edukacją.

Szczecin jest siedzibą Euroregionu Pomerania, do którego należy szwedzka Skania. Znajdują się tutaj trzy skandynawskie konsulaty - duński, norweski i szwedzki. W Kwaterze Głównej Wielonarodowego Korpusu Północny Wschód służą duńscy żołnierze.

W tym mieście też jest najliczniejsza w Polsce regionalna reprezentacja środowisk biznesowych związanych ze Skandynawią. Na szczecińskich uczelniach studiuje prawie 400 młodych ludzi z krajów nordyckich. (PAP)

bEhxUtpV

res/epr/

bEhxUtqq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)