Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef klubu PiS broni naczelnego Gazety Polskiej

0
Podziel się:

Błaszczak: Mamy do czynienia z nagonką przeciwko Sakiewiczowi.

Szef klubu PiS broni naczelnego Gazety Polskiej
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bETcyLud

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak oczekuje od KRRiT wyjaśnień ws. redaktora Tomasza Sakiewicza. Komisja etyki Polskiego Radia zarzuca prowadzącemu w radiowej Trójce program publicystyczny Sakiewiczowi jednostronność.

_ - W ciągu ostatnich kilkunastu dni mamy do czynienia z nagonką, która jest organizowana przeciwko redaktorowi Tomaszowi Sakiewiczowi. Komisja etyki PR zarzuca Sakiewiczowi to, że nie cenzurował wypowiedzi, jakie ukazały się na antenie w tej audycji _ - powiedział Błaszczak.

Jego zdaniem radio publiczne ma obowiązek prezentować różne poglądy i postawy, co - według Błaszczaka - w audycji Sakiewicza miało miejsce.

bETcyLuf

W liście do szefa KRRiT Jana Dworaka Błaszczak domaga się zdecydowanej obrony niezależności mediów publicznych. _ Instytucja na czele, której pan stoi nie może uchylać się od działania w sytuacji ograniczania pluralizmu poglądów na łamach mediów, w szczególności publicznych. Oczekujemy natychmiastowych wyjaśnień w kwestii działań, jakie Rada podjęła w sprawie redaktora Tomasza Sakiewicza _ - napisał w liście do Dworaka szef klubu PiS.

W niedzielę PAP nie udało się uzyskać stanowiska KRRiT w tej sprawie.

Kilka tygodni temu dziennikarze radiowej Trójki wysłali do KRRiT skargę, w której pisali o _ permanentnym naruszaniu standardów pracy dziennikarskiej, które odbywa się na antenie programu _. Wskazywali, że od lutego br. _ trwa wprowadzanie na antenę Trójki publicystów zaangażowanych po jednej stronie konfliktu, jaki dzieli obecnie Polskę _. Podkreślali, że do prowadzonych przez tych publicystów dyskusji _ na ogół nie zapraszają oni gości reprezentujących rozmaite stanowiska i czynią z tych audycji jednoznaczne w wymowie występy propagandowe _.

Według Presserwisu, dziennikarze wskazują m.in. na program _ Trójka po trzeciej _ prowadzony przez redaktora naczelnego _ Gazety Polskiej _ Tomasza Sakiewicza. 3 sierpnia program był poświęcony niedoszłym przenosinom krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego do kościoła św. Anny. Do programu zaproszono ks. Stanisława Małkowskiego, historyka IPN Grzegorza Majchrzaka i Jana Pospieszalskiego - _ wszystkich sprzyjających bezkrytycznie obrońcom krzyża _ - cytuje pismo Presserwis.

bETcyLul

KRRiT, już na swoim pierwszym posiedzeniu, wyraziła zaniepokojenie informacjami o naruszaniu bezstronności i standardów dziennikarskich w programach publicystycznych, a także decyzjami personalnymi w radiowej Trójce. Członek KRRiT Krzysztof Luft zwracał uwagę, że _ analiza nagrań programów, co do których były zastrzeżenia, pokazała, że rzeczywiście brakowało tam bezstronności _.

Zastrzeżenia co do niektórych audycji nadawanych w radiowej Trójce podzielił w piśmie do Krajowej Rady pod koniec sierpnia prezes PR Jarosław Hasiński. Nie podjął on jednak żadnej decyzji w tej sprawie.

bETcyLuG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)