Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef MSZ Ukrainy: chcemy przybliżać się do UE

0
Podziel się

Szef MSZ Ukrainy Kostiantyn Hryszczenko zapewnił w piątek prezydenta
Bronisława Komorowskiego, że Kijów jest zdeterminowany, by zintensyfikować działania przybliżające
kraj do UE, w tym, by przeprowadzić reformy wewnętrzne - wynika z komunikatu Kancelarii Prezydenta.

bEhajMnF

Szef MSZ Ukrainy Kostiantyn Hryszczenko zapewnił w piątek prezydenta Bronisława Komorowskiego, że Kijów jest zdeterminowany, by zintensyfikować działania przybliżające kraj do UE, w tym, by przeprowadzić reformy wewnętrzne - wynika z komunikatu Kancelarii Prezydenta.

Szef ukraińskiej dyplomacji przebywa w Polsce w związku z III posiedzeniem narady ministrów spraw zagranicznych RP i Ukrainy.

Podczas spotkania z Hryszczenką polski prezydent - jak czytamy w komunikacie - "z satysfakcją podkreślił gotowość strony ukraińskiej do współpracy w sprawach związanych z uczczeniem pamięci polskich ofiar z czasów II wojny światowej w Ostrówkach i ukraińskich w Sahryniu oraz podjęcia w najbliższym czasie prac ekshumacyjnych w Bykowni. "Po ich zakończeniu rozpoczną się prace nad upamiętnieniem polskich ofiar z tzw. ukraińskiej listy katyńskiej" - poinformowano w komunikacie.

bEhajMnH

Podczas spotkania z głową państwa, Hryszczenko - według komunikatu - zadeklarował, że strona ukraińska jest zainteresowana doświadczeniami polskiej transformacji. Natomiast polski prezydent - czytamy - potwierdził gotowość wspierania Ukrainy w procesie reform.

Pytany przez prezydenta Hryszczenko - jak napisano - poinformował go o stanie negocjacji umowy stowarzyszeniowej i porozumienia o pogłębionej strefie wolnego handlu między Ukrainą a UE. Przedstawił też - głosi komunikat - wyzwania, które niesie ze sobą wdrożenie planu działań na rzecz ruchu bezwizowego z UE dla obywateli Ukrainy.

Podczas rozmowy - jak czytamy - Komorowski "wyraził zadowolenie z dużej dynamiki kontaktów dwustronnych na różnych szczeblach". (PAP)

son/ gma/

bEhajMoi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)