Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef rosyjskiego MSZ już w Warszawie

0
Podziel się

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow przybył w środę wieczorem do
Warszawy - poinformował PAP Rafał Sobczak z biura prasowego MSZ. W czwartek Ławrow spotka się m.in.
z prezydentem Bronisławem Komorowskim i ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim.

bEihxORh

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow przybył w środę wieczorem do Warszawy - poinformował PAP Rafał Sobczak z biura prasowego MSZ. W czwartek Ławrow spotka się m.in. z prezydentem Bronisławem Komorowskim i ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Rosji będą uczestniczyć w posiedzeniu Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej, które rozpocznie się w czwartek przed południem.

Rzecznik MSZ Marcin Bosacki zapowiedział, że posiedzenie Komitetu będzie okazją do poruszenia trudnych spraw w naszych relacjach. Poruszona ma zostać kwestia ujawnienia wszystkich dokumentów ze śledztwa katyńskiego oraz rehabilitacji polskich oficerów, a także kwestia śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej.

bEihxORj

Posiedzenie Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej pod przewodnictwem Sikorskiego i Ławrowa będzie podzielone na trzy bloki tematyczne: pierwszy ma dotyczyć spraw gospodarczych, drugi kulturalnych, a trzeci transgranicznych.

Podczas posiedzenia Komitetu zostanie również omówiona sprawa wizyty w Polsce rosyjskiego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa, planowanej na 6 grudnia. Około godz. 13.20 Sikorski i Ławrow spotkają się z mediami w Pałacu na Wodzie w Łazienkach.

Grudniowa wizyta Miedwiediewa ma być także głównym tematem spotkania Ławrowa z prezydentem Bronisławem Komorowskim.(PAP)

hgt/ mok/ mow/

bEihxORK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)