Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szmajdziński: partie same decydują o procedurze wyboru kandydatów

0
Podziel się:

Kandydat SLD na prezydenta Jerzy Szmajdziński ocenił, że każda partia może
dokonywać wyboru swojego kandydata w wyborach prezydenckich w takiej procedurze, jaką uważa za
stosowną.

Kandydat SLD na prezydenta Jerzy Szmajdziński ocenił, że każda partia może dokonywać wyboru swojego kandydata w wyborach prezydenckich w takiej procedurze, jaką uważa za stosowną.

W ten sposób Szmajdziński skomentował we wtorek w Krakowie orzeczenie Państwowej Komisji Wyborczej, która uznała, iż spotkania partyjne Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego, odbywające się w ramach prawyborów w PO, nie są elementem kampanii wyborczej. Według PKW, tzw. prawybory, czyli wyłanianie kandydatów na prezydenta przez członków partii, nie jest zakazane i może się odbywać.

"Tym silniejsze będą partie polityczne, im w większej ilości zaangażują swoich członków w proces podejmowania decyzji programowych i personalnych" - powiedział kandydat SLD podczas konferencji prasowej.

Szmajdziński zaapelował do innych polityków, aby "przynajmniej do 27 marca przestali komentować życie wewnętrzne Platformy Obywatelskiej, przez co zachęciliby media do zajmowania się innymi znacznie ważniejszymi sprawami". 27 marca ma być znany kandydat PO w wyborach prezydenckich.

Kandydat SLD, komentując decyzję odłożeniu przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego zaplanowanej na 17 marca debaty na temat polityki zagranicznej, powiedział, że - jego zdaniem - "chodzi o to, żeby mównica sejmowa nie została przez konkurenta wykorzystana do celów prawyborów".

Pierwotnie informacja o założeniach polskiej polityki zagranicznej, którą co roku przedstawia Sejmowi szef MSZ, miała się odbyć w połowie lutego. O przełożenie informacji z lutego na marzec wnioskował sam Sikorski z powodu operacji kolana. Jego wystąpienie planowane następnie na 17 marca także zostało odwołane. Ma się odbyć w Sejmie 8 kwietnia.

Kandydat SLD, komentując wygraną Żarnowca w rankingu lokalizacji elektrowni jądrowej w Polsce powiedział, że rząd powinien w Sejmie przedstawić uzasadnienie dla tej decyzji, dotyczące bilansu energetycznego, modernizacji i rewitalizacji polskiej energetyki.

"Chcielibyśmy w tym planie widzieć konieczność zbudowania elektrowni atomowej, bo na razie nikt takiego planu nie przedstawił" - zaznaczył. (PAP)

rgr/ la/ woj/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)