Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Zalewski
|

Szokujący telefon sprawcy masakry w Manchester

0
Podziel się:

Władze ujawniły nagranie sprawcy, który zabił osiem osób. Kierował się on przekonaniem, że jest ofiarą rasizmu.

Szokujący telefon sprawcy masakry w Manchester
(PAP/EPA/JESSICA HILL/JOURNAL INQUIRER)
bFewnwMR

Władze ujawniły nagranie z rozmową telefoniczną czarnego sprawcy zabójstwa ośmiu osób w Manchester w stanie Connecticut we wtorek, który w chwilę po ich zastrzeleniu zadzwonił na policję. Potwierdza ono, że kierował się przekonaniem, że jest ofiarą rasizmu.

Stacje telewizyjne emitowały w piątek wstrząsające nagranie z telefonem Omara Thorntona.

W trwającej 4 minuty i 11 sekund rozmowie zabójca ośmiu osób - swoich kolegów z pracy w hurtowni alkoholu Hartford Distributors - powiedział, że zastrzelił ich, gdyż źle go traktowali, _ jak wszystkich czarnych pracowników _.

bFewnwMT

_ - To miejsce jest rasistowskie. Chciałbym dopaść jeszcze więcej tych ludzi.(...) Wszystkich czarnych traktowali źle, więc musiałem sam się zająć tym problemem _ - powiedział sprawca mordu.

W chwilę po telefonie na _ 911 _ popełnił samobójstwo. Policjanci próbowali go wcześniej przekonać, żeby się oddał w ich ręce, ale odmówił.

Thornton, który był kierowcą w firmie, w czasie tragicznego incydentu - przed telefonem na policję lub po nim - dzwonił także do swej matki. Pożegnał się z nią i powiedział, że zabił _ pięciu rasistów _, którzy mu dokuczali.

Dziewczyna Thorntona - która jest biała - i członkowie jego rodziny powiedzieli policji, że skarżył się na rasistowskie zaczepki w pracy.

bFewnwMZ

Kierownictwo firmy i miejscowy oddział związków zawodowych, do których zabójca należał, stanowczo temu zaprzeczają.

Poinformowali oni w dniu masakry, że Thornton został przyłapany na kradzieży piwa. We wtorek rano wezwano go do dyrekcji, gdzie powiedziano mu, że może sam odejść z pracy, albo zostanie zwolniony. Thornton zareagował na to - jak wyglądało - ze spokojem, po czym wyjął pistolet i zaczął strzelać.

bFewnwNu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)