Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szpiegował w Niemczech dla Syrii?

0
Podziel się:

Prokuratura, która identyfikuje mężczyznę jako Samera C., podejrzewa, że pracował on dla syryjskich służb od marca 2011 r. do lutego 2012 r.

Szpiegował w Niemczech dla Syrii?
(EPA/BORIS ROESSLER)
bEDJSuFx

Prokuratura w Niemczech poinformowała w piątek, że oskarżyła mężczyznę o podwójnym niemiecko-syryjskim obywatelstwie o szpiegowanie na rzecz Syrii. 37-latek miał donosić syryjskiemu wywiadowi na żyjących w Niemczech na uchodźstwie dysydentów politycznych.

Prokuratura, która identyfikuje mężczyznę jako Samera C., podejrzewa, że pracował on dla syryjskich służb od marca 2011 r. do lutego 2012 r., głównie robiąc zdjęcia dysydentów.

Zebrane informacje przesyłał attache wojskowemu w ambasadzie Syrii w Berlinie.

bEDJSuFz

W grudniu ub. r. Syryjczyk został skazany na trzy lata i trzy miesiące więzienia również za szpiegowanie dysydentów w Niemczech w latach 2009-2012.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz mniejsza pomoc dla Syrii. Przez... Turecka organizacja IHH, która codziennie dostarcza do Syrii pomoc zgromadzoną w Turcji i za granicą, poinformowała, że teraz jest to zaledwie jedna dziesiąta transportów wysyłanych jeszcze na początku roku.
Potrzebują blisko 13 miliardów. Na co? Organizacja poinformowała dzisiaj, że do tej pory otrzymała jedynie 40 procent ogólnej kwoty 12,9 mld dolarów na pomoc humanitarną dla 73 mln osób na świecie.
"Łączą się wojny w Iraku i Syrii". Wzgórza Golan pod ostrzałem Syryjska wojna rozszerza się na Irak, a jednocześnie Irakijczycy walczą między sobą w Syrii - alarmuje wysłannik ONZ.
bEDJSuGa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)