Notowania

wiadomości
21.02.2014 14:24

Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. ma nowoczesne lądowisko

Pacjenci Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. będą mogli korzystać z nowoczesnego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych - poinformowała w piątek PAP Agnieszka Wiśniewska z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pacjenci Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. będą mogli korzystać z nowoczesnego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych - poinformowała w piątek PAP Agnieszka Wiśniewska z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Koszt dwóch inwestycji - podjazdu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) i lądowiska - to 7 mln zł, a zakończenie prac budowlanych planowane jest w tym miesiącu - powiedziała Wiśniewska.

W ramach inwestycji związanej z podjazdem wyburzono stary obiekt. Wiata wybudowana w latach 80. była przygotowana dla dwóch karetek, a jej otwarta konstrukcja sprawiła, że w wyniku działania warunków atmosferycznych stan podjazdu uległ znaczącej degradacji. "Nowy podjazd jest znacznie większy i zdolny do pomieszczenia sześciu ambulansów, został zadaszony i ocieplony, ma specjalne drzwi. Warunki do transportowania pacjentów na SOR będą zdecydowanie lepsze niż dotychczas" - powiedziała Wiśniewska.

Nowe lądowisko znajduje się w sąsiedztwie SOR-u, wyposażono je w odpowiednie oświetlenie, co pozwoli na przyjmowanie śmigłowców LPR przez całą dobę.

Obie budowy rozpoczęły się na przełomie lipca i sierpnia 2013 r. i miały zostać zakończone do końca listopada ub. roku.

Wiśniewska wyjaśniła, że dotrzymanie terminu stało się niemożliwe ze względu na problemy techniczne o charakterze geologicznym, których nie udało się przewidzieć w fazie projektu. "Trzeba było podwyższyć poziom lądowiska, i w związku z tym nieco zmienić cały projekt. Trwa odbiór techniczny lądowiska i podjazdu. W przypadku lądowiska konieczne będzie jeszcze uzyskanie niezbędnych zezwoleń. Liczymy, że jeszcze w tym półroczu nasze nowe lądowisko trafi do bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego" - dodała Wiśniewska.

Projekt tych inwestycji został zrealizowany w ramach krajowego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, z którego szpital uzyskał 70 proc. dofinansowania z funduszy unijnych; 2 mln zł pochodzą z budżetu szpitala. (PAP)

mmd/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz