Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sztorm tropikalny Felix przekształcił się w huragan

0
Podziel się:

Przemieszczający się nad Atlantykiem sztorm tropikalny
Felix zwiększył w sobotę siłę wiatru i przekształcił się w drugi
tegoroczny huragan - powiadomiło w sobotę Amerykańskie Centrum
Huraganów.

bEJKaciJ

Przemieszczający się nad Atlantykiem sztorm tropikalny Felix zwiększył w sobotę siłę wiatru i przekształcił się w drugi tegoroczny huragan - powiadomiło w sobotę Amerykańskie Centrum Huraganów.

W sobotę wieczorem Felix znajdował się około 270 km na wschód od wyspy Aruba w archipelagu Małe Antyle na Oceanie Atlantyckim i przemieszczał się z prędkością około 30 km/h w kierunku zachodnim.

Eksperci prognozują, że żywioł minie od północy karaibskie wyspy Aruba, Bonaire i Curacao w sobotę w nocy lub w niedzielę rano, przejedzie u wybrzeży Hondurasu, aby ostatecznie uderzyć w Belize na półwyspie Jukatan. Nie wiadomo, czy huragan dotrze do Zatoki Meksykańskiej.

bEJKaciL

Felix jest huraganem pierwszej kategorii na pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona, jednak meteorolodzy oczekują, że w ciągu najbliższej doby, przechodząc nad ciepłymi wodami Morza Karaibskiego, żywioł nabierze impetu. W połowie tygodnia powinien już być huraganem trzeciej kategorii.

Atlantycki sezon huraganów wchodzi obecnie w szczytową fazę. Najwięcej huraganów formuje się bowiem w okresie od 20 sierpnia do połowy października, a apogeum przypada na 10 września.

Pierwszym huraganem sezonu był Dean, który spowodował na Karaibach i w Meksyku około 30 ofiar śmiertelnych. Zdaniem ekspertów, tegoroczny sezon będzie intensywniejszy niż zwykle.(PAP)

bEJKacjm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)