Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szwajcaria: Cudzoziemcy nielegalnie zbierają dane finansowe

0
Podziel się

Szwajcarski wywiad (NDB) twierdzi, że cudzoziemcy w dalszym ciągu
nielegalnie zbierają w Szwajcarii "drażliwe dane", dotyczące m.in. sektora bankowości.

bEieiXZx

Szwajcarski wywiad (NDB) twierdzi, że cudzoziemcy w dalszym ciągu nielegalnie zbierają w Szwajcarii "drażliwe dane", dotyczące m.in. sektora bankowości.

Rzecznik NDB Felix Endrich potwierdził w czwartek doniesienia prasowe, według których zarzut ten jest zawarty w przedłożonym w tym roku dorocznym raporcie szwajcarskiego wywiadu.

Endrich nie wymienił konkretnych krajów bądź służb wywiadowczych. "Z zasady nie obwiniamy żadnego państwa ani służby wywiadowczej" - powiedział i dodał, że strona szwajcarska chciała jedynie pokazać, że wie o takiej działalności.

bEieiXZz

Rzecznik NDB nie wykluczył, że chodzi także o nielegalne pozyskiwanie danych zagranicznych klientów szwajcarskich banków. Płyty CD z takimi informacjami o "grzesznikach podatkowych" kupiło m.in. kilka niemieckich krajów związkowych.

W raporcie NDB napisano, że kryzys finansowy i związany z nim spadek wpływów z tytułu podatków skłoniły "niektóre państwa do aktywnego pozyskiwania informacji, aby w Szwajcarii szukać nieopodatkowanych pieniędzy swoich obywateli".(PAP)

az/ kar/

6581665

bEieiYaa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)