Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szwajcaria: Problemy z bezpieczeństwem elektrowni atomowych

0
Podziel się

Szwajcarski Federalny Inspektorat Bezpieczeństwa Nuklearnego (ENSI)
poinformował w czwartek o wykryciu problemów w tamtejszych elektrowniach atomowych, zaznaczając
jednocześnie, że nie ma potrzeby wyłączenia którejkolwiek z nich.

bEhVtPkR

Szwajcarski Federalny Inspektorat Bezpieczeństwa Nuklearnego (ENSI) poinformował w czwartek o wykryciu problemów w tamtejszych elektrowniach atomowych, zaznaczając jednocześnie, że nie ma potrzeby wyłączenia którejkolwiek z nich.

Według oświadczenia ENSI, podjęte po marcowej katastrofie w japońskiej siłowni jądrowej Fukushima I testy wszystkich pięciu szwajcarskich reaktorów energetycznych ujawniły słabe punkty dotyczące składowania elementów paliwowych. Jak zaznaczono, "nie ma bezpośredniego zagrożenia dla ludności, co oznacza, że żadna ze szwajcarskich elektrowni atomowych nie musi zostać wyłączona".

ENSI dała firmom eksploatującym elektrownie czas do 31 sierpnia na przedstawienie sposobów ulepszenia środków bezpieczeństwa.

bEhVtPkT

Testy ujawniły, że systemy chłodzenia w elektrowniach Muehleberg i Beznau - ta druga jest jedyną szwajcarską siłownią jądrową z dwoma reaktorami - nie są wystarczająco zabezpieczone na wypadek trzęsienia ziemi lub powodzi. ENSI wykryła również problemy w dwóch pozostałych elektrowniach atomowych: Goesgen i Leibstadt.(PAP)

dmi/ mc/

8924222

bEhVtPlu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)