Notowania

mubarak
11.02.2011 19:57

Szwajcaria zablokowała konta Mubaraka

Zamrożono także konta ludzi z jego otoczenia. Nie ujawniono jednak o jakie aktywa chodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szwajcaria poinformowała o zamrożeniu wszelkich aktywów mogących należeć do Hosniego Mubaraka oraz ludzi z jego otoczenia.

_ - Mogę potwierdzić, że Szwajcaria zamroziła, ze skutkiem natychmiastowym, potencjalne aktywa byłego egipskiego prezydenta _ - powiedział rzecznik szwajcarskiego MSZ Lars Knuchel i wyjaśnił, że aktywa te zamrożono na trzy lata.

Nie ujawnił, o jakie aktywa chodzi i gdzie się one znajdują. Zaznaczył natomiast, że zamrożenie aktywów dotyczy także ludzi z otoczenia Mubaraka i że celem tego posunięcia jest _ ograniczenie ryzyka, że środki państwowe (Egiptu) zostaną splądrowane _. Powiedział, że Mubarak i jego ludzie m.in. nie będą mogli sprzedawać nieruchomości.

Szwajcaria zamroziła aktywa byłego prezydenta Tunezji Ben Alego, obalonego w zeszłym miesiącu, a także aktywa dotychczasowego prezydenta Wybrzeża Kości Słoniowej Laurenta Gbagbo, który według społeczności międzynarodowej przegrał listopadowe wybory prezydenckie, ale odmawia zrzeczenia się władzy.

Reuters akcentuje, że w ostatnich latach Szwajcaria, przez wielu uważana za raj dla nieuczciwie zdobytych majątków, usilnie pracuje nad zmianą tego wizerunku.

Tagi: mubarak, konta, szwajcaria, ustąpienie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz