Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tablica upamiętniająca Lecha Kaczyńskiego zawisła w Sławnie

Dziś w Sławnie (Zachodniopomorskie) odsłonięto tablicę upamiętniającą wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego w tym mieście.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Dziś w Sławnie (Zachodniopomorskie) odsłonięto tablicę upamiętniającą wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego w tym mieście. Tablica zawisła na sali konferencyjnej urzędu miasta.

Tablica została zrobiona z mosiądzu. Wykonała ją na zlecenie władz miasta Pracownia Artystyczna Artforma z Księżyna (Podlaskie). Kosztowała 4 551 zł. Umieszczono na niej napis: _ Dla upamiętnienia wizyty prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego w Sławnie 14 maja 2009 roku mieszkańcy Sławna 12 maja 2012 rok. _

Odsłonięcia tablicy dokonali burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein i przewodnicząca Rady Miejskiej Edyta Szczygielska.

Frankenstein powiedział, że _ była to pierwsza wizyta głowy państwa w Sławnie w naszych dziejach, stąd też samorząd sławieński postanowił upamiętnić obecność prezydenta w tej sali, (...) gdyż było to wydarzenie, które buduje historię _.

Podczas wizyty w Sławnie 14 maja 2009 r. Lech Kaczyński w ratuszu wręczył państwowe odznaczenia 12 osobom, byłym członkom Polskiej Organizacji Wojskowej - założonej w maju 1948 r. przez sławieńskich gimnazjalistów i licealistów konspiracyjnej struktury niepodległościowej.

Na sobotnią uroczystość zaproszono córkę prezydenta Martę Kaczyńską. Nie przyjechała ona jednak do Sławna. Obecny na uroczystości poseł PiS Czesław Hoc wyjaśnił jej nieobecność ważnymi powodami.

Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej wizytę Lecha Kaczyńskiego zainaugurowała obchody 695-lecia miasta. Prawa miejskie Sławno otrzymało w maju 1317 roku od władającego wówczas tymi terenami rodu Święców.

Czytaj więcej o Polsce po katastrofie w Smoleńsku w Money.pl
"Jesteście jak Hitler". Tak ubliżają sobie posłowie Jeden poseł przerzuca winę na drugiego. Żaden nie ma odwagi, żeby przyznać się do wypowiedzianych słów.
Seremet mówi o lukach w śledztwie smoleńskim Seremet: _ Śledztwo wykazuje braki i niedostatki. Prokurator zachował się nierzetelnie _.
Ktoś majstrował przy telefonie prezydenta? Ekspertyza ABW jest jednoznaczna. Jak stwierdza prokuratura, nieustalona osoba na terenie Rosji uruchamiała 10 i 11 kwietnia 2010 roku telefon Nokia 6310i zarejestrowany na Kancelarię Prezydenta, a użytkowany przez Lecha Kaczyńskiego.
Tagi: śmierć lecha kaczyńskiego, lech kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz