Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tadżykistan: 24 osoby zginęły, są zaginieni w następstwie powodzi

0
Podziel się:

TASS, Reuters) - Do 24 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi i
lawin błotnych na południu Tadżykistanu, 20 osób uznaje się za zaginione - podało w poniedziałek
miejscowe centrum ds. sytuacji nadzwyczajnych

TASS, Reuters) - Do 24 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi i lawin błotnych na południu Tadżykistanu, 20 osób uznaje się za zaginione - podało w poniedziałek miejscowe centrum ds. sytuacji nadzwyczajnych

Żywioł spowodował wielkie spustoszenia w wielu rejonach południa kraju, gdzie zniszczonych lub uszkodzonych zostało około 2 tysięcy domostw, 10 szkół, kilka przychodni zdrowia, potopiło się bydło, zalane zostały uprawy rolne. Woda porwała także 34 mosty drogowe.

Straty szacuje komisja utworzona na zlecenie prezydenta Emomalego Rachmona. Wstępne szacunki mówią o setkach milionów dolarów.

W sobotę podczas nieformalnego szczytu WNP (poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw) w Moskwie prezydent Rachmon przedstawił partnerom z organizacji ciężką sytuację w republice podkreślając, że liczy na ich pomoc.

Tadżykistan ma jeden z najniższych PKB wśród 15 byłych republik ZSRR. Z braku możliwości w kraju niemal połowa ludzi w wieku produkcyjnym pracuje za granicą, głównie w Rosji. Ocenia się, że za pracą wyemigrowało około miliona ludzi. Ludność Tadżykistanu to ok. 7 349 000. (PAP)

mmp/ ro/

6202438 6192290 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)